AİBÜ'YE İKİNCİ AKADEMİSYEN BASKINI

Geçtiğimiz günlerde “bu suça ortak olmayacağız” diyerek imza kampanyası başlatılmış ve kampanyaya imza atan akademisyenler hakkında soruşturma açılmıştı. Bolu'da da 3 akademisyenin evlerinde ve ofislerinde aramalar yapılmıştı. İkinci bir baskın ise bu sabah saatlerinde gerçekleştirildi.

AİBÜ'YE İKİNCİ AKADEMİSYEN BASKINI

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Son aylarda ülkenin bir bölümünde devam eden çatışma ortamının son bulması ve bir an önce barışın sağlanması adına “bu suça ortak olmayacağız” adı altında başlatılan imza kampanyası sonrası Abant İzzet Baysal Üniversitesi de dahil pek çok üniversitede eğitim veren akademisyenlerin evlerine polis baskını düzenlenmiş ve aralarında görevden uzaklaştırılanlar da olmuştu.

Tüm ülkenin tepkisini çeken bu duruma karşılık akademisyenlere destek olmak için ikinci bir imza kampanyası düzenlenmiş bu kez çok daha fazla akademisyen imza vermişti. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden de ikinci kez açılan imza metnine imza veren 6 akademisyenin evlerine bu sabah saatlerinde baskın düzenlendi. Akademisyenlerin evlerinde ve ofislerinde şu saat itibariyle aramalar devam ediyor.
İmza veren 
Akademisyenler
Ar. Gör. Orhan KAYA
Yrd. Doç. Cengiz EKİZ
Yrd. Doç. Cesim ÇELİK
Yrd. Doç. Mete ÇETİK
Prof. Cem SOMEL
Prof. Bahadır AYDIN

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124