Ak Parti 12.yaşını kutladı

AK Parti’nin 12. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları Atatürk Orman Parkı’ndaki etkinliklerle gerçekleştirildi. AK Parti Bolu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama etkinliklerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, AK Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, AK Parti İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Bolu Merkez ve ilçelerinden birçok AK Parti yöneticisi ve üyesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ak Parti 12.yaşını kutladı
 İlk olarak Düzce Belediyesi Mehter Takımı tarafından düzenlenen Mehter Marşı gösterisi ile başlayan etkinlikler daha sonra protokol konuşmaları ile devam etti. Etkinliklerde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kurucu İl Başkanı olarak AK Parti’nin ilk kurulduğu yıllarda çektikleri sıkıntılardan ve geleceğe yönelik umutlarından bahsederek şöyle devam etti:“Mutluluğumuzun zirvesinde olduğumuz bir günün heyecanını şu anda hep beraber yaşıyoruz. Peygamberimiz İstanbul’un fethi için ‘O fethi gerçekleştiren komutan ne güzel komutan ve o asker ne güzel asker’ demişti. Onun için İslam âlemindeki bütün komutanlar İstanbul’u almak için muazzam gayretler göstermişler ama sonuçta Fatih’e nasip olmuştu. Aradan zaman geçti ve İstanbul Belediye Başkanlığı’nın alınması gerekiyordu ve İstanbul’un alınması çok zordu. İstanbul Avrupa’daki birçok kent ve dünyadaki birçok ülkeden daha büyüktü. İşte o dönemde İstanbul’u ilmik ilmik işleyerek, bütün hücrelerine girerek, İstanbul’un Belediye Başkanlığı’nı kazanmamıza vesile olan çok değerli Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Bey o günde teşkilat başkanıydı. Onun çok büyük gayretleriyle İstanbul yeniden alınmıştı. Fakat sadece bu yetmiyor İstanbul’da bir düzen kurmak gerekiyordu. Çünkü İstanbul demek Türkiye için her şey demekti. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde ülke için birçok şey yaparak ve Belediyeciliğin önünü açarak ülke insanının gönlünde de taht kurmuştur. Aradan zaman geçti, bir takım sıkıntılar yaşadık ve Ak Parti’nin kuruluş günlerine geldik. Çok sancılı günlerdi ve o günlerde Ak Parti’yi kurabilmek için seçme insan arıyorduk. Çünkü o dönem öncesinde milletvekilleri hor görülen, kendilerine selam verilmeyen hatta aşağılanan insanlardı ve siyaset bu derece kötüydü. Biz ülkeyi eski siyasetin pisliğinden kurtararak doğru bir adım atmak ve İstanbul’un tahtını kuranlara layık bir teşkilat oluşturmak için Bolu’da da sağlam bir yapı oluşturmak adına çok uğraştık. O günün şartlarında ben Ak Parti’de görev alacağım diyen insan sayısı çok fazla değildi. Bunun yanında paramız da yoktu ve sandalyemizi, masamızı bile almak için neler çektiğimizi o günkü arkadaşlarımız ve ben çok iyi biliyorum. Ama ben şunu da biliyorum, İstanbul gibi bir yerde Belediye Başkanlığı’nı kazanan bir yapının Türkiye’nin gündemine oturacağını. Onun için de bütün gücümüzle çok güzel bir yapı oluşturmaya çalıştık ve oluşturduk da. Bunun sayesinde de adım adım ülke ve Bolu gündeminde söz sahibi olmaya başladık.”  

“Hayallerimizin tamamından fazlasını gerçekleştirdik”

Talebelik yıllarında ülkenin geleceği ile ilgili birtakım hayalleri olduğunu ve AK Parti ile bu hayallerin tamamından fazlasının gerçekleştiğini görmenin kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Başkan Alaaddin Yılmaz, “Bu konuda şunu söyleyebilirim ki 80 öncesi talebelik yıllarımızdaki mücadele dönemimizde, kelle koltukta ülkenin geleceği ile ilgili büyük hayallerimiz vardı. Hatta bu hayaller adına kendimizi heba edecek pozisyondaydık ve bugün de şunu söyleyebilirim ki, o gün ülkemizin geleceği ile ilgili kurduğumuz hayallerimizin tamamından fazlasının gerçekleşmiş olmasını görmenin mutluluğunu başta Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız olmak üzere tüm Ak Parti mensupları ve bizlere inanan sizler bizlere yaşattınız. Biz dünyada kurulduğu yıl tek başına iktidar olan ve her geçen yıl oyunu artırarak bu ülke için inanılmazları başaran bir parti olduk. Şu anda artık Müslümanım ve Türküm demenin huzur ve mutluluğu içinde dünyanın her tarafına gidebiliyoruz. Pasaportumuz artık çok önemli ve kıymetli. Ben eskiden yurt dışına gidişlerimi hatırlıyorum ve şu anki gidişlerim arasındaki inanılmaz farkı kendi gözlerimle görebiliyorum. Ak Parti olarak çok önemli yollardan geçerek bu noktaya geldik. Ama daha belki işin başındayız ve onun için Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 2023 hedeflerini koydu. Bu sadece ülke hedefleri değil, dünya hedefleridir. Bundan sonra da 2071 hedeflerini koydu. Bu bana çok büyük bir gurur veriyor ve bu gururu Genel Başkanımız ve Başbakanımız başta olmak üzere sizler yarattınız. Hepinizden Allah razı olsun.” diye konuştu.

“Kuruluş yıldönümümüzü buruk kutluyoruz”

Konuşmasının devamında Mısır başta olmak üzere bütün İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların bir an önce bitmesi dileklerinde bulunan Yılmaz, “Şu anda dünyadaki Osmanlı coğrafyasının her tarafında sıkıntılar yaşanıyor ve böyle sıkıntılı günlerin yaşandığı bu günlerde 12. Kuruluş yıldönümümüzü buruk bir şekilde kutluyoruz. Ama inanıyorum ki, biz Genel Başkanımız ve onun ekibi arkasında sağlam durabilirsek hem ülkemizin hem de İslam coğrafyasının yeniden şahlanmasına vesile olacağız. İşimiz onun için çok kolay değildir.” dedi.

“Sıkılmadan, yılmadan hep dik durarak çalıştık”

Başkan Yılmaz son olarak Belediye çalışmaları ile ilgili de konuşarak, göreve geldiği dünden bu güne kadar hep dik durup yılmadan çalıştıklarını ve bunu da başta Bolu halkının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ak Parti’nin Genel Başkanı’ndan üyesine kadar olan herkesin desteğini hissederek yaptıklarını belirtti ve şöyle devam etti:“Belediyecilik açısından da birkaç kelime söylemek gerekirse, 9,5 yıl önce Bolu ile ilgili bir resim hazırlayarak, başta Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı, sizlerin desteği ve Bolu halkının teveccühü ile Belediye Başkanlığı görevine başladık ve ikinci dönemimizde bitmek üzere. Bolu ile ilgili yaptığımız resmin takriben %70’ini tamamladık. Hiç yılmadan, sıkıntıya düşmeden, dik durarak ve her şeyi yeniden planlayarak çok yoğun ve baş döndürücü bir şekilde çalıştık. İlk önce Bolu halkına büyük sıkıntılar çektirerek alt yapı sorununu tamamen bitirdik ve hızla üst yapıya devam ediyoruz. Şunu söyleyebilirim ki artık tünelin ucundan ışığı görür noktaya geldik. Önümüzde daha yapılacak çok işimiz ve daha büyük hedeflerimiz var. Çünkü Allah Bolumuzu yaratırken dünyada eşi benzeri olmayan bir güzellikler coğrafyası olarak yaratmış. Bize de diyor ki Belediye Başkanı olarak, sen bu güzel coğrafyaya uygun ve yakışan bir şehir oluştur. Bütün amacımız bu şehri oluşturmaktır ve bu şehri oluştururken de hedefimiz Türkiye’de önemli bir şehir olmak değildir hiçbir zaman. Çünkü zaten Türkiye’de yaşanılabilir kentler arasında Bolumuz hep ilk ondadır. Bizim hedefimiz Bolu’yu dünyada ilk on arasına sokmaktır. Bunun için uğraşıyor ve hedefi böyle yüksek tutuyoruz. Nasıl ki, Genel Başkanımız bundan sonra Osmanlı coğrafyasına hükmediyorsa, bizde şehrin Belediye Başkanı olarak dünyadaki en kaliteli ve yaşanılabilir kentin Bolu olması için çalışıyoruz. Bunun için çok önemli yol aldık ve mesafeler kat ettik. Tabi bunları yaparken de arkamızda başta Bolu halkının, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ak Parti’nin Genel Başkanı’ndan üyesine kadar olan herkesin desteğini hissederek yapıyoruz. Eğer dik duruyor ve geleceğe dünya kenti olarak bakmak istiyorsak bunları bu güç sayesinde yapıyoruz. İlerde hemen yanımızdaki D-100’ün buradan kalkarak güneye geçtiğini ve 7,5 km’lik bu yolun, gezme, eğlenme, dinlenme ve alışveriş merkezi haline geldiğini inşallah hep beraber göreceğiz. İnşallah Karaçayır’da yapacağımız Olimpik Spor Tesisinde oluşturulacak muazzam göletimizin tamamlanarak tüm su sporlarının yapılacağını hep beraber göreceğiz. Ben son olarak AK Parti’nin kurulmasına ve bu günlere gelmesine vesile olan, emeği geçen herkesi kutluyorum. Önümüz aydınlık olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun”

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2013, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124