AK PARTİ YENİÇAĞA’DA HEDEFE KİTLENDİ

Partisinin Yeniçağa 5. Olağan İlçe Kongresinde konuşan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Türkiye’nin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için Ak Parti’nin 2015 yılında gerçekleşecek milletvekilliği seçimlerinde parlamentoya en az 330 milletvekili sokması gerektiğini söyledi. Bolu’da hedefin 3 milletvekilini de kazanmak olduğunu belirten Coşkunyürek, “Bolu’dan bir tane milletvekili eksik gönderdiğimiz zaman o vebal hepimizin omuzlarına yükleniyor. İşte o vebalin altında kalmamak için bu kongrede aldığımız karar ve heyecanla teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız canla başla çalışıp büyük gayret göstermelidir” dedi.

 AK PARTİ YENİÇAĞA’DA HEDEFE KİTLENDİ

Ak Parti Yeniçağa İlçe Başkanı Uğur Şahin tek liste ile gerçekleşen 5. Olağan Kongre sonucunda yeniden başkanlığa seçildi. Yeniçağa Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, İlçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Divan heyetinin seçimi, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Uğur Şahin, kendisine yeni döneme güvenenlere teşekkür ederek,  “Ak Parti ilçe başkanlığı göreviyle Ak Parti misyonunu ve üstlendiği vizyonu üzerime yükleyen büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Göreve geldikten itibaren parti içerisinde küskünlüklere son verdiklerini ve 2 seçimde de büyük başarı elde ettiklerini belirten Şahin, “Ayrılıkları sona erdirip birlik beraberlik içerisinde seçimlerden zaferle çıktık. Yine bu birlik ve beraberlik içerisinde Kurucu Genel Başkanımız, Liderimiz, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumur’un kendi seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olabilmesi için ilçemizden yüzde 82’lik bir destek verdik”  diye konuştu.

Gerçekleşen 5. Olağan Kongre’den aldıkları güç ve birlik beraberlikle millete daha iyi hizmet vereceklerine inandıklarını söyleyen Başkan Şahin, “5. Olağan kongrelerinden elde edeceği güç ve birlik anlayışıyla milletimize daha iyi hizmet etmeye devam edecektir. Bugün teşkilatımız için bir tazelenme ve yenilenme günüdür.  Böylece mevcut olan parti içi bütünleşmemiz daha da kuvvetlenecektir. Bizler birlik ve beraberliğimizi bozmadan milletimizin sesi olmaya, milletin yanında olmaya ve memleketimiz için en iyisini yapmaya gayret edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“TÜM ARKADAŞLARIM AK PARTİ BAYRAĞININ YENİÇAĞA BELEDİYESİ’NE DİKİLMESİ İÇİN BANA VE BU DAVAYA YARDIMCI OLDULAR”

30 Mart’ta halktan büyük bir destek alarak belediye başkanlığına seçilen Recayi Çağlar ise, katılımcılara teşekkür ederek, kongrenin “Durmak yok, yola devam” anlayışının devam etmesi için hayırlar getirmesini temenni etti.  Aday gösterildiği son yerel seçimlerde il ve ilçe teşkilatlarının Ak Parti bayrağını Yeniçağa Belediyesi’ne dikmek için büyük gayret gösterdiklerini belirten Çağlar, “İl başkanıyla, ilçe başkanıyla, ilçe teşkilatıyla, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle ve AK Parti’ye gönül vermiş ak gönüllü insanlarla yapmış olduğumuz o çalışmalar hep gözümün önüne geldi. Hanım kardeşlerimiz evde eşlerini ihmal ederek kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmadılar ve Ak Parti bayrağının Yeniçağa Belediyesi’ne dikilmesi için bana ve bu davaya yardımcı oldular. Gençlik kolları üyelerimiz ise gençliklerinin vermiş olduğu enerji ile eşsiz güzelliklerle dolu Yeniçağa’mızı parti bayraklarımızla donattılar. Yaşlı genç demeden bütün insanımızın elini sıktı ve bizler için oy istediler sonucunda da bu makam bizlere nasip oldu. Ben bu kardeşlerime sizlerin huzurunda teşekkür ediyor, kendilerinden Allah razı olsun” dedi.

“BİZLERE BU GÜNLERİ YAŞATAN RABBİMİZE HAMD EDİYORUM”

Kongrede son konuşmacı olarak kürsüye çıkan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise Ak Parti’nin kurulduğu günden bugüne tüm teşkilatlar birlik ve beraberlik içerinde yollarına devam ettiğini söyledi. Ak Parti çatısı altında olmaktan onur duyduğunu ifade eden İl Başkanı, “Çıktığımız kutsal bu yolda ülkemizi daha ilerilere götürebilmek için, insanımızı yaşatmak için, ülkemizi kalkındırmak için, devletimizi güçlendirmek için çıktığımız bu yolda onurla, gururla ve huzurla hep birlikte yürümenin heyecanını yaşıyorum.  O yüzden önce bizlere bu günleri yaşatan rabbimize hamd ediyorum” diye konuştu.

“MİLLETİN EVLADI OLAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ETRAFINDA KÜMELENDİK”

İnsanların ümitlerinin tükendiği bir anda Ak Parti’nin kurulduğunu söyleyen Coşkunyürek, o yıllarda Türk insanının üçüncü sınıf insan muamelesi gördüğünü ve bunu durumu içlerine sindiremediklerini belirtti. Ak Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlendiklerini söleyen Coşkunyürek, “Biz bu ülkenin itibarının kaybolmasını, insanların Dünya’da üçüncü sınıf insan muamelesi görmesini, bu ülkede insanların geleceğinden emin olamamasını ve bu ülkede yaşayan insanların özgürlüklerinin kaybolmasını içimize sindirememiştik. Diyorduk ki; bu ülke hak ettiği yerde değil. Bizim insanımız bunları hak etmiyor. Biz necip bir milletin torunlarıyız. Bizim ecdadımız kurduğu büyük medeniyetle huzur getirmişti.  Gittiği yerlerde güven getirmişti. İşte bizler böyle bir milletin torunlarıydık ve umutların tükendiği bir zamanda milletin bağrından çıkan, milletin evladı olan, milletin kendisi olan bir lider çıktı, Recep Tayyip Erdoğan. Ve o liderin etrafında kümelendik, kenetlendik. O liderin etrafında sözleştik ve dedik ki; bu ülkede herkesin yüzü gülmeden, özgürlükler yerine gelmeden, ülkemizin itibarı yerine gelmeden bu yolculuktan dönmeyeceğiz dedik. Ve inşallah dönmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“10 Ağustos’ta Hep birlikte tarih yazdık” diyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Bir demokrasi devrimi yaşadık ve halkın oylarıyla ilk keza bir devlet başkanımızı seçtik. Ve bu seçimlerde Yeniçağa’mız yüzde 80’i aşan bire destek verdi bizlere. Bu küçümsenecek bir rakam değil. Onun için teşekkür ediyorum sizlere. Bolu’muzda yüzde 66 oranında bir destek verdi. Bolu halkımıza da teşekkür ediyorum. Ve inşallah partimize güvenen bu milletimize, seçilecek arkadaşlarım layık olmak için bir ibadet aşkıyla inşallah çalışacaklar” dedi.

“ALDIĞIMIZ YÜZDE 82’LİK OY ORANINI EN AZ YÜZDE 85-90 YAPMANIN MÜCADELESİNİ VERMEMİZ GEREKİYOR”

Coşkunyürek, konuşmasının devamında şunları söyledi;

Bütün kadrolarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe yönetimimizle, halkımızla, kanaat önderlerimizle el ele verecek Yeniçağa’nın kalkınması, Bolu’nun gelişmesi ve ülkemizin hak ettiği yere, aydınlık yarınlara tekrar ulaşması için gayret göstereceğiz.  Ben tekrar bu kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kongreler yenilenme, güven tazelemedir. Kongreler hedef büyütmedir. Onun için burada hedefimizi büyütmemiz gerekiyor. Burada aldığımız yüzde 82’lik oy oranını en az yüzde 85-90 yapmanın mücadelesini ve bunun sözünü burada hep birlikte vermemiz gerekiyor.

“BOLU’DAN BİR TANE MİLLETVEKİLİ EKSİK GÖNDERDİĞİMİZ ZAMAN O VEBAL HEPİMİZİN OMUZLARINA YÜKLENİYOR”

İnanıyorum ki gayret ettiğiniz zaman, milletimize gereken önemi verdiğiniz zaman bu başarı elde edilecektir. Ben buna yürekten inanıyorum. Önümüzdeki zaman diliminde halkımızla bütünleşerek Yeniçağa’dan yine büyük bir desteği alacağız ve Bolu’da kaybettiğimiz bir tane milletvekilini tekrar kazanarak Türkiye’nin istikrarına, Türkiye’nin geleceğine Bolu’dan en büyük desteği vereceğiz. 2015 seçimleri bütün seçimlerden daha önemli diyoruz. Neden önemli diyoruz? Güçlü bir iktidar gerekiyor. Anayasayı değiştirebilecek bir iktidar gerekiyor. İşte o anayasayı değiştirmek için minimum 330 milletvekili gerekiyor. Bolu’dan bir tane milletvekili eksik gönderdiğimiz zaman o vebal hepimizin omuzlarına yükleniyor. İşte o vebalin altında kalmamak için bu kongrede aldığımız karar ve heyecanla teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız canla başla çalışıp büyük gayret göstermelidir.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124