Akgül ve Durak ablalarından hayır duası aldı

Akgül ve Durak ablalarından hayır duası aldı

Bolu'da kadın eli değmiş bir sosyal girişim dikkat çekiyor. Demirciler Köyü'nde faaliyet gösteren Bolu Gelincik Hanımeli Kadın Kooperatifi, tarih yazan bir projeyle yöresel lezzetlerin sunulduğu bir kır lokantasını hizmete sunmuştu.

Bu tarihi ziyarete Bolu Milletvekili İsmail Akgül ve MHP İl Başkanı İlhan Durak'ın da katılımlarıyla birlikte, özellikle kadınların gücünün ve birliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

mhpnin-kadina-verdigi-deger-bir-kez-daha-ortaya-cikti-3.jpg

Yeniden Can Bulan Köy Okulu: Yöresel Lezzetlerin Yeni Adresi

Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, köydeki eski ilkokul binasını yeniden düzenleyerek, bir restorana çevirdi. Bu restoran, Bolu'nun yöresel yemeklerini tüm ziyaretçilerine sunma iddiasında. Kooperatifi, Bolu'nun ilk kadın kooperatifi olma özelliği taşıyor ve 49 kadın üye ile bu hizmeti sürdürüyor.

mhpnin-kadina-verdigi-deger-bir-kez-daha-ortaya-cikti-1.jpg

Değerli Ziyaretçiler ve Edinilen Dualar

Bu önemli girişimin tanıtımı kapsamında Bolu Milletvekili İsmail Akgül ve MHP İl Başkanı İlhan Durak, Kır Lokantasını ziyaret ederek, kooperatif üyeleriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyaret, kadınlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Akgül, “Kadının Emeği Birliğin Temeli” sloganıyla yola çıkan bu önemli projeyi kutladığını ve kadınların bu başarıları karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

mhpnin-kadina-verdigi-deger-bir-kez-daha-ortaya-cikti-6.jpg

Kooperatif Başkanından Proje Detayları

Bu başarı hikayesinin arkasında büyük bir emek ve birliktelik yatıyor. Kooperatif Başkanı Emine Özdoğan, projenin nasıl hayata geçirildiğini anlattı. Özdoğan, projenin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirildiğini belirtti. İki yıllık bir geçmişe sahip olan kooperatif, bu süre zarfında köydeki atıl durumda bulunan bir okulu yeniden canlandırarak, Bolu yöresine özgü yemekler sunan bir merkeze dönüştürdü. Ayrıca, bu projenin bir parçası olarak, kooperatif üyeleri, kendi bahçelerinde seralar ve bir lavanta bahçesi oluşturmayı da başardılar.

mhpnin-kadina-verdigi-deger-bir-kez-daha-ortaya-cikti-5.jpg

Bolu Gelincik Hanımeli Kadın Kooperatifi'nin bu özverili çalışması, kadınların birlik ve beraberliği ile neler başarabileceğinin güzel bir örneği olarak kaydedildi. Bu tür girişimlerin, yöresel kültürün ve gastronominin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir rol oynayacağı aşikar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.