Akıllı duraklar hizmete girdi

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Akıllı Durak’ projesi verimli olarak çalışmaya başladı. İlk etapta şehir içerisindeki 27 otobüs durağında uygulanmaya başlayan sistem sayesinde otobüs bekleyen vatandaşlar binmek istedikleri otobüsün o durağa ne zaman geleceğini ve hatta kaç kilometre uzakta olduğunu görebiliyor.

Akıllı duraklar hizmete girdi

Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlayan ‘Akıllı Durak’ projesi tam verimli olarak çalışmaya başladı. İlk olarak şehir içerisindeki 27 durakta uygulanan proje kapsamında, vatandaşlarımız duraklara yerleştirilen monitörlerden hangi otobüsün ne zaman geleceğini ve hatta bekledikleri otobüsün o durağa kaç kilometre ya da kaç metre uzaklıkta olduğunu bile görebilecekler.

Vatandaşlarımız ayrıca monitörlerin hemen alt kısmında bulunan küçük dijital ekrana kartlarını okuttukları takdirde kalan bakiyelerini de hemen orada öğrenebilecekler.

Uygulamadan son derece memnun olduklarını belirten birçok vatandaşımız ise; “Eskiden duraklarda insanlar otobüs geçti mi? Otobüs ne zaman gelecek acaba? diye merak içerisinde bekliyorlardı fakat şimdi bu akıllı duraklar sayesinde kim hangi otobüse binecekse durak önündeki monitörden bakıp öğrenebiliyor. Bineceği otobüsün kaç dakika sonra beklediği durakta olacağını ve hatta durağa metre olarak ne kadar yaklaştığını bile görebiliyor. Bu son derece memnun edici güzel bir uygulama. Böyle bir uygulamayı hayata geçirdikleri için başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu vatandas
Bolulu vatandas - 5 yıl Önce

allah razı olsun. cok büyük bir hizmet. sagolun başkanım.

faruk altinkum
faruk altinkum - 5 yıl Önce

bence cok guzel bir uygulama olmus.otobusler duzenli geliyor

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124