Akli dengesi yerinde olmadığına dair rapor mu almaya çalışıyor?

3.5 ay önce Gerede Meslek Yüksekokulu okuyan 21 yaşındaki Dilay Gül, platonik aşkı Uğur Aydemir tarafından boğazı kesilerek hunlarca öldürülmüş ve bu suçtan dolayı “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine konulan zanlının hala daha yargı önüne çıkmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Akli dengesi yerinde olmadığına dair rapor mu almaya çalışıyor?

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’nun Gerede ilçesinde 13 Ekim 2015 tarihinde sevgilisiyle cep telefonuyla konuşurken, bu durumu kıskanan ve sınıf arkadaşı olan platonik aşkı Uğur Aydemir tarafından boğazı kesilerek hunharca öldürülen Dilay Gül’ün mahkemesinin görülmesiyle ilgili hiçbir gelişme yok. Diğer yandan 3.5 aydır tutuklu bulunan katil zanlısı Aydemir’in “Akli dengesinin yerinde yok” raporu almaya çalıştığı ve ceza almamak için kendisiyle birlikte ailesinin uğraş verdiği iddia edildi.

13 Ekim 2015 tarihinde yurduna giderken, havanın da karanlık olmasından faydalanan katil zanlısı Uğur Aydemir’in olayda kullandığı bıçak da uzun uğraşlar sonrası olaydan bir gün sonra akşam saatlerinde bir arazide bulunmuştu. Yapılan uzun incelemeler ve delillerin tamamlanmasının ardından tutuklanarak cezaevine konulan katil zanlısının 3.5 ay geçmesine rağmen bir türlü Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkartılmaması Gül ailesi tarafından huzursuzluğa neden oldu.

Gerede Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan katil zanlısı Aydemir’in olay günü ve ondan önceki yaşamında sık sık bunalıma girdiği kendini kaybettiği gerekçesiyle doktora çıktığı, bu nedenle de akli dengesinin yerinde olmadığına dair rapor almaya çalıştığı ve bu raporu da mahkemeye sunarak ceza almamak için uğraş verdiği iddiaları gündeme damgasını vurdu. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili nasıl bir gelişme olacağı ise merakla beklenmekte.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolu14
bolu14 - 5 yıl Önce

o da olur, ne de olsa burası türki̇ye.

kenan ozdemir
kenan ozdemir - 5 yıl Önce

serefsiz ceza almamak icin deli ayagina yatiyor

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124