“AKP’ye gereken dersi vereceğiz”

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı CHP Bolu il başkanlığına giderek aday adaylık dilekçesini sundu. AKP zihniyetini iktidardan ve yerel yönetimlerden uzaklaştırma vaktinin çoktan geldiğini söyleyen Çıngı; “Bu değişimi başlatacak olan da 2014 Mart Ayı’nda yapılacak seçimlerde birikimli kadrolarıyla Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Onun emekçileridir. AKP’ye gereken dersi, Bolu Halkı’yla bütünleşerek hep birlikte vereceğiz.” Dedi. CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı, Cumhuriyet Halk Partisinin 2010 yılı Mayıs Ayı’nda bir dönemi kapatarak yeni bir sayfa açtığını söyleyerek; “İlçe teşkilatında yaşanan ve aynı gün verilmesi bakımından bir organizasyonun parçası olduğu aşikâr olan istifalar, İl Yönetimi’ndeki arkadaşlarımızı rahatsız etmiş, zaman içerisinde istifalar yaşanmıştır ve İl Yönetimimiz de düşmüştür” diye konuştu.

“AKP’ye gereken dersi vereceğiz”
 CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı dün CHP Bolu il başkanlığına giderek aday adaylık dilekçesini Aydın Hitit’e sundu.10 Ekim 2013 tarihinde yaptığı salon toplantısıyla, üyesi olmaktan, bütün kademelerinde görev yapmaktan onur duyduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bolu Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını kamuoyuyla paylaştığını hatırlatan Çıngı;” Aradan geçen yaklaşık 10 aylık süreç içerisinde elimizden geldiğince kendimizi Bolu Halkına, partililerimize, muhtarlara, esnaflara, sanayicisine, emekçisine, STK’lara, ve meslek odalarına tanıtmaya çalıştık. Onların fikirlerini aldık, görüşlerini dinledik; bizde düşüncelerimizi anlattık. Bu uzun süreçte benimle birlikte olan arkadaşlarıma, kadın, genç, erkek üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkürü bir borç biliyor, onlara şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

 

 

 

“Gülemiyorsun ya, gülmek
Bir halk gülüyorsa gülmektir”

 

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı ;”Bugün, Genel Merkezimizin Haziran Ayı’nda açıkladığı takvim uyarınca partimize resmi adaylık müracaatımı yapmak üzere bir aradayız. Bu 10 aylık sürede gözlemlediğimiz en belirgin şey Bolu’nun halkı mutsuz, esnafı bıkkın, umutsuz ve yüzlerinin gülmüyor olmasıdır. Saygısız, programsız, hoyratça yürütülen Belediye çalışmalarından bıkmış olmasıdır. Esnaf plansız programsız çalışmalardan kan ağlıyor. İzzet Baysal Caddesi’nde kapanan, el değiştiren iş yerinin hesabı yok. Yukarı Çarşı esnafı ise neredeyse bitmiş durumda. Gezilerimizde görüştüğümüz herkesin hepsinin ortak görüşü artık tüm Türkiye’ de olduğu gibi Bolu’da da değişim vaktinin geldiği yönündeydi. AKP iktidarının 11 yıllık uygulamaları halkımız tarafından tepkiyle karşılanmaktadır. Ben yaparım olur mantığıyla demokrasiyi sadece sandıkta seçim kazanmak olarak görüp, çoğunluğun azınlığa hükmetmesidir diye yorumlayan bir iktidarla karşı karşıyayız. Gece yarısı çıkardığı torba yasalarla yaşam alanlarımızı daraltan, meslek odalarımızı işlevsiz kılmaya çalışan, kürtaj ve 3 çocuk söylemlerle neredeyse yatak odamıza giren, son olarak da pervasız ve ahlaksızca hamile kadınlarımıza çirkince saldıran bu çağdışı zihniyeti iktidardan ve yerel yönetimlerden uzaklaştırma vakti artık çoktan gelmiştir. Bu değişimi başlatacak olan da 2014 Mart Ayı’nda yapılacak seçimlerde birikimli kadrolarıyla Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Onun emekçileridir. AKP’ye gereken dersi, Bolu Halkı’yla bütünleşerek hep birlikte vereceğiz.” Biçiminde konuştu.

 

 

 

CHP’liler İlçe Yönetimi üzerinde

oynanan oyunları tasvip etmemiştir”

 

Çıngı; “Benden sonra 2 arkadaşımız daha Mart Ayı içerisinde Partimizden aday adaylıklarını açıkladılar. Üçümüzde ayrı ayrı çalışmalarımızı bugüne kadar sürdürdük. Benim dileğim, Partimizin adayı belli olduktan sonra bu çalışmaların eksilmeden, belirlenen Cumhuriyet Halk Partisi adayı için sürdürülmesidir. Ben geçen Eylül Ayı’nda parti yönetimlerine yaptığım ziyaretlerde; bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da parti içi sorunlarımızı basına veya sosyal medyaya taşımayacağımı; bu konuya da hep birlikte dikkat etmemiz gerektiğini savundum. Bu aldığım kararı uygulamak, içinde bulunduğumuz günlerde inanın bir hayli zor oluyor. Merkez İlçe Teşkilatımız üzerinde 2010 öncesini hatırlatır şekilde, hizip ve çeşitli organizasyonlar oynandığını görmek üzüntü vericidir. Unutulmamalıdır ki, Cumhuriyet Halk Partisi 2010 yılı Mayıs Ayı’nda bir dönemi kapatıp yeni bir sayfa açmıştır. Günümüzün Türkiye’sinde siyaset artık eski söylemleri ve organizasyonları bırakarak şeffaf ve dürüst olmak zorundadır, en azından Cumhuriyet Halk Partisi’nde durum budur. Nitekim İlçe teşkilatında yaşanan ve aynı gün verilmesi bakımından bir organizasyonun parçası olduğu aşikar olan istifalar, İl Yönetimi’ndeki arkadaşlarımızı rahatsız etmiş, zaman içerisinde istifalar yaşanmıştır ve İl Yönetimimiz de düşmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri, İlçe Yönetimi üzerinde oynanan oyunları tasvip etmemiştir.”şeklinde konuştu.

 

Ne değişti de istifaları

sonrasında görevi kabul ettiler?

 

“Genel Merkezimiz tarafından tüzük uyarınca 30 günde seçime gitmek üzere Sayın Aydın Hitit başkanlığında 5 kişilik bir geçici heyet atanmıştır.” Diyen Çıngı; “ Bu zor süreçte Aydın Hitit Bey’e başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Sayın Aydın Hitit, İlçe yönetim seçiminin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Tabi bu sırada kendisiyle birlikte göreve atanan diğer 4 arkadaşımıza, bir hafta içinde neyin değişip de istifaları sonrasında tekrar görevi kabul ettiklerinin sorulması da Aydın Bey’in yapması gerekli olan bir şeydir. Bu Parti ve Onun saygınlığını korumak her CHP üyesinin dikkat etmesi gereken bir konudur. Ben, geçici yönetimin atanması konusunda Genel Merkezimizin eksik bilgilendirildiğini düşünüyorum. Bir şeyler kaçırılmaya çalışılırken yanlış yapılmıştır. Bundan sonra yapmamız gereken yine tüzük gereği atanacak geçici İl Yönetim kurulunun da göreve başlamasıyla, ilçe ve il kongrelerimizi yaparak yeni yöneticilerimizi seçmek ve Partimizde ihtiyacımız olan huzuru tekrar sağlamak olmalıdır. Sonraki süreçte adayımız kim olursa olsun ailece yerel seçimlere odaklanmak durumundayız” diye konuştu.

 

 

“Aday olup seçilirsem ki buna yürekten inanıyorum...”

 

Çıngı; “Ben 28 yıldır Bolu’dayım ve Bolu’yu yaşıyorum. Doğduğum ilçeye bugün gitsem birkaç kişinin dışında kimse beni sokakta tanımaz. Ticaretimi de siyasetimi de Bolu’ da yaptım, yapacağım. Başka bir şehirde siyaset arayışında değilim. Bunları söylememin nedeni, bazı dedikodu çevrelerinin söylemleriyle ilgilidir. Bugüne kadar faaliyette bulunduğum sektörlerle Bolulu hemşerilerime hizmet ettim. Bundan sonra da yerel yönetici olarak hemşerilerime hizmet etmek istiyorum. Aday olup seçilirsem, ki buna yürekten inanıyorum, hiçbir zaman sizleri utandıracak bir Belediye Başkanı olmayacağım. Çalışma arkadaşlarım ve sizlerle, gurur duyacağınız yaşanılası bir BOLU yaratmak için bütün gücümü harcayacağım. Yıllardır söylenip bir türlü yapılamayanı gerçekleştirerek Abant İzzet Baysal Üniversitemizin değerli öğretim üyeleri ve Türkiye’nin kendi alanlarında birikimli hocalarıyla Bolu’yu çalışıyoruz, çalışacağız. Çağdaş söylemiyle, engel sahibi yurttaşlarımızla, kadınlarımızla ilgili sosyal ve kültürel projelerimizle tarihe, doğaya ve kültüre saygılı sanatçı ve sanatsal faaliyetleriyle tanınan, bu coğrafya da yaşamış tüm kültürlere sahip çıkan bir yönetim hedefimiz olacaktır.” Biçiminde konuştu.

 

“Gezi Parkı olaylarını iyi

tahlil ettiğimi düşünüyorum”

 

 

Çıngı; “Gezi Parkı’nın yıkılmasına karşı olarak başlayan ve Haziran Ayı’nda tüm yurtta yaşanan olayları, gerek Bolu’da gerek Ankara ve İstanbul’da bizzat gençlerin içinde bulunarak tahlil edip, gençlerin taleplerini anlamaya çalışmak bizim açımızdan önemliydi. Günümüzün yöneticilik anlayışı gençlerin sesine daha fazla kulak verip, onların taleplerini daha fazla dinlemeyi gerektiriyor. Bir aile babası olarak, siyasi tecrübemin yardımıyla Gezi Parkı olaylarını iyi tahlil ettiğimi ve gerekli dersleri çıkardığımı düşünüyorum. “ şeklinde konuştu.

 

Unutmayalım ki bu memleket bizim!

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu bağlamda, Tüm Türkiye’de başarılı belediyelerimizle irtibatlı, onların tecrübelerinden faydalanan; “Halk için Sosyal Belediyecilik” anlayışını Bolu’da tesis etmek isteyen bir yönetim anlayışımız olacaktır. 10 Ekim’den beri kamuoyunun bildiği veya bilmediği çeşitli görüşmeler için Kadıköy, Eskişehir ve Çankaya Belediyelerine ziyaretlerimiz ve değerli Başkanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Onların görüşlerini ve önerilerini aldık. Hedefimiz, dağ sıraları arasında kaldığı için fiziksel olarak ufku kapalı olan güzel Bolumuzun siyasi ufkunu açmak, modern bir şehir yaratmaktır. Unutmayalım ki bu memleket bizim! Konuşmamın sonunda, dünyaca ünlü Alman Şair ve oyun yazarı Brecht’in sözleriyle Bolu’ya seslenmek istiyorum:

Artık açmalı gözünü
kavgada ateşin uzağında duran
Başkası savunurken davasını
seyirci kalan kişi
artık açmalı gözünü
Katılmamış da olsa kavgaya,
sonunda paylaşacak bozgunu
Bir kenarda durmak falan boş
Ne yapsa kaçamayacak kavgadan
Kendi davası için dövüşmeyen
dövüşecek düşmanın davası için

 


Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124