Ali İsmail'in canı bu kadar ucuz değildir!

Eskişehir’de ‘Gezi eylemleri’ sırasında polis ve esnafın feci dayağıyla can veren Ali İsmail Korkmaz davasında sanıklara verilen, 3 yıl 4 ay ile 10 yıl 10 ay arası hapis cezalarına CHP Bolu İl Teşkilatı Bolu Adliyesi önünde protesto etti. Protesto gösterisinde basın açıklaması yapan CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz; " Ali İsmail'in canı bu kadar ucuz değildir!" diye tepki gösterdi. Ayrıca Bolu Adliyesi önündeki caddenin de değiştirilmesini isteyen Karagöz; " Adaletin olmadığı ülkemizde adliyenin olduğu caddenin adını Ali İsmail Korkmaz Caddesi yapılmasını buradan herkese iletiyoruz" dedi. Protesto gösterisinde kullandıkları pankartı da Adliye önünde bulunan ağacın üzerine asarak tepkilerini herkese gösterdiler.

Ali İsmail'in canı bu kadar ucuz değildir!

Haber: Kasım ŞAHİN- Semih BAYKAL

CHP Bolu İl Teşkilatı tarafında Bolu Adliyesi önünde düzenlenen protesto gösterisinde basın açıklaması yapan CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz; " Eskişehir’de ‘Gezi eylemleri’ sırasında polis ve esnafın feci dayağıyla can veren Ali İsmail Korkmaz davasında dün mahkeme kararını verdi. Mevlüt Saldoğan kasten insan öldürme suçundan sonuç ağır olduğu için 13 yıl hapis cezasıyla cezasına çarptırıldı. Geleceğine etkisi göz önüne alınarak bu ceza 10 yıl 10 aya indirildi ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.Tutuksuz sanık polis Yalçın Akbulut 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı, aynı gerekçeyle, 1/6 indirimle 10 yıl hapisle birlikte tutuklanmasına karar verildi. Fırıncılar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever yaralama suçundan 8'er yıl hapis cezasına çarptırıldılar.Gelecekleri üzerine etkisi göz önüne alınarak cezalar 1/6 indirimle 6 yıl 8'er ay hapis olarak belirlendi, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Ebubekir Harlar 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı, yarı yarıya indirimle cezası önce 4 yıl, 1/6 indirimle de 3 yıl 4 ay hapse indirildi, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınıp tahliyesine karar verildi.Polisler Şaban Gökpunar ve Hüseyin Engin'in delil yetersizliğinden beraatlarına karar verildi. Ali İsmail'in katillerine ceza indirimleriyle ödül gibi cezalar veren yargıyı kınıyoruz!Ali İsmail'in canı bu kadar ucuz değildir! Bunun hesabını soruyoruz!" dedi.

 

"ALİ İSMAİL KORKMAZ CADDESİ YAPILMASINI BURADAN HERKESE İLETİYORUZ"

 

Adaletin olmadığı ülkemizde adliyenin olduğu caddenin adını Ali İsmail Korkmaz Caddesi yapılmasını buradan herkese ilettiklerini ilan eden Karagöz; "İlimiz Bolunun Dörtdivan ilçesinde Dörtdivan Belediyesi Meclisi'nin 1 Eylül’de aldığı kararla daha önce iki dönem AKP Bolu Milletvekilliği yapan, şu an AKP Bolu İl Başkanı olan Yüksel Coşkunyürek'in adı Çavuşlar Mahallesi'ndeki Bolu Caddesi'ne verildi. Bolu Caddesi'ne Yüksel Coşkunyürek Caddesi yazılı tabelalar dikildi bizlerde Adaletin olmadığı ülkemizde adliyenin olduğu caddenin adını Ali İsmail Korkmaz Caddesi yapılmasını buradan herkese iletiyoruz. TBMM'de ileri parmak demokrasisi ile aklanan 700 bin dolarlık saatler ile Bakara Makara eşliğinde herkese özgür Türkiye diliyoruz. Ethemler korkmaz, Berkinler korkmaz, Abdullahlar korkmaz, Ali İsmail hiç Korkmaz...” diye ilan etti. Basın açıklamasının ardından protesto için hazırladıkları pankartı da Adliye Önünde bulunan ağaca asarak sessiz bir şekilde dağıldılar.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124