Almanya-Samsun Köprüsü kuruldu

Uluslararası Profesyonel Spor Yöneticileri Birliği Derneği ve 19 Mayıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak Samsun’a gelen Sabah Gazetesi Avrupa Spor Müdürü Seyfi Alp, Almanya ile Samsun arasında spor alanında yapılabilecek...

Almanya-Samsun Köprüsü kuruldu

Uluslararası Profesyonel Spor Yöneticileri Birliği Derneği ve 19 Mayıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak Samsun’a gelen Sabah Gazetesi Avrupa Spor Müdürü Seyfi Alp, Almanya ile Samsun arasında spor alanında yapılabilecek işbirliği potansiyeline dikkat çekti

Türkiye’de modern futbolun temellerini atan Jupp Derwall, Karl Heinz Feldkamp ve Sepp Piontek’in uzun yıllar danışmanlığını yapan gazeteci Seyfi Alp, 19 Mayıs Üniversitesi Mavi Salon’da üniversite öğrencilerine yaklaşık iki saat süren bir konferans verdi.ALMANYA ile Samsun arasında spor alanında yapılabilecek işbirliğinin temelleri atılmaya başlandı. Uluslararası Profesyonel Spor Yöneticileri Birliği Derneği (PSYB) ile 19 Mayıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak Samsun’a gelen Sabah Gazetesi Avrupa Spor Müdürü Seyfi Alp, Almanya ile Samsun arasında spor alanında yapılabilecek işbirliğine dikkat çekti. Almanya’nın çeşitli kentlerinde çok sayıda Samsunlu başarılı işadamı, yerel yönetici ve akademisyen bulunduğunu belirten Seyfi Alp, “Bu büyük potansiyel harekete geçirildiğinde Samsun her alanda büyük atılımlar yapabilir. Samsun ile Almanya arasında her alanda köprülerin kurulma zamanı gelmiştir” dedi.Konferansın açılışında konuşan Uluslararası Profesyonel Spor Yöneticileri Birliği Dernek Başkanı Fürgan Elmas, dernek olarak Almanya-Türkiye arasındaki projelere büyük önem verdiklerini ve bu projelerin süreceğini söyledi.

 

ALMAN SPOR SİSTEMİNİ ANLATTI

 

19 MAYIS Üniversitesi’nin önemli konferans merkezlerinden Mavi Salon’da yaklaşık 400 üniversite öğrencisine “Alman Spor Sistemi ve Başarı Nedenleri” konulu bir konferans veren Seyfi Alp, Türkiye’de modern futbolun temellerini atan Jupp Derwall, Karl-Heinz Feldkamp ve Sepp Piontek’ten danışmanlığı döneminde öğrendiklerini anlattı. Yaklaşık iki saat süren konferansın ikinci bölümünde öğrencilerden gelen soruları cevaplandıran gazeteci Seyfi Alp, “İyi bir çalışmayla Samsun önce Karadeniz bölgesinin, ardından Türkiye’nin önemli bir spor merkezi olabilir. Bu yönde Almanya’da bulunan Samsunlular potansiyeli değerlendirilebilir. 22 seneden buyana Almanya’da spor gazeteciliği yapan bir kişi olarak bu noktada üzerime düşeni yapmaya hazırım” dedi.

Resim altı;Konferans sonrası 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman İmamoğlu, gazeteci Seyfi Alp’e şilt verdi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124