Altyapı sorunu tarihe karışacak

Altyapı sorunu tarihe karışacak

Bolu belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte altyapı çalışmalarına ağırlık verdi. Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.   ...

Bolu belediyesi havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte altyapı çalışmalarına ağırlık verdi.

Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.    Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Settar Topaç, “Yaz mevsiminin ortalarına gelmemiz itibarı ile çalışmalarımızı daha da hızlandırarak yoğun bir şantiye çalışması içersine girdik. Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi alt yapı çalışmasıyla birlikte değişim çalışmalarımız devam etmekte. Bu çalışmalarımız neticesinde vatandaşlarımızın trafik problemlerini de artırdığı için zaman, zaman problemler yaşamaktayız. Bu yılsonuna kadar alt yapıdaki çalışmalar tamamlandıktan sonra şehrimizdeki değişikliklerin farkına varmaya başlayacağız. Bu şekilde ne kadar farklı bir ilde yaşadığımızın da gururunu yaşamış olacağız” dedi.

 “Yedi yol birleşiminin olduğu kavşakta son aşamaya gelindi”

    Fen İşleri Müdürü Topaç ayrıca, “Şu anda Fen İşleri Müdürlüğü olarak yıllardır problem olan ve bu zamana kadar hiç el atılmayan yedi yol birleşiminin olduğu kanal altındaki yerde çalışmalarımız devam etmekte. Peyzaj çalışmaları belirli bir aşamaya geldi. İki hafta içerisinde taş döşeme işlerini bitirip trafiğe açacağız” şeklinde konuştu.

 

“Yol açma ve genişletme çalışmalarımız devam ediyor”

   Fen İşleri Müdürü Topaç sözlerini şu şekilde tamamladı; “Aynı zamanda geçen senelerde alt yapı çalışmalarını tamamladığımız kasaplar yolunda yol genişletme çalışmalarımız devam etmekte, kısa bir zaman içerisinde çalışmalarımızı tamamlayıp asfaltını atarak üniversitemizin üçüncü yol girişi olarak kullanıma açacağız. Bunun yanı sıra geçen yıldan yarım kalan Beşkavaklar Mahallesi’nde ve Seyit Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmekte. Yol genişleme çalışmaları kapsamında Tepecik ve Sümer Mahallelerimizde de az bir işimiz kaldı. Kılıçarslan, Civril ve Dağkent’te planlamalarımız var. Ayrıca Kuzey Çevre Yolunun yarım kalan kısımlarında alt yapı çalışmalarımız var. Oralarda da biran önce çalışmalarımızı tamamlayıp üst yapı çalışmalarına geçmek istiyoruz. Bu sene ekiplerimizle beraber hiç durmadan işlerimizi toparlama ve halkımızı biran önce hak ettiği şekilde yollara kaldırımlara ve alt yapıya ulaşması için elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızdan bize yardımcı olmalarını ve biraz sabır göstermelerini rica ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.