Anadolu Otoyolu'nda Bolu Dağı Geçişine Büyük Onarım!

Anadolu Otoyolu'nda Bolu Dağı Geçişine Büyük Onarım!

Anadolu Otoyolu'nda Bolu Dağı Geçişi'nde yapılacak 46 günlük onarım çalışmalarını takip edin. Seyahat planlarınızı güncelleyin ve trafik yönlendirmelerine uyun.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'nin iki büyük şehri İstanbul ile Ankara arasında önemli bir bağlantı olan Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Geçişi'nde, Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında önemli bir onarım çalışması başlatıyor. Bu büyük projenin detayları ve süresi halka duyuruldu.

46 GÜN SÜREYLE YOĞUN ÇALIŞMA
buyuk-sureli-yol-onarimi-1.jpg

Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamada, Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında bulunan 23 kilometrelik kesimin (bu kesim içinde Bolu Tüneli de bulunuyor) onarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu kapsamlı proje, tünel portallerinin çelik konstrüksiyonlarının Kaynaşlı istikametinde uzatılmasını ve 3 adet viyadükte 5 adet derz değişimini içeriyor. Onarım çalışmaları, 25 Eylül 2023'ten itibaren 46 gün boyunca sürdürülecek ve 9 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

TRAFİK YÖNLENDİRMELERİ VE İSTANBUL İSTİKAMETİ
buyuk-sureli-yol-onarimi-2.jpg

Bu süre zarfında, Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasındaki yol trafiğe kapatılacak ve sürücüler için alternatif güzergahlar belirlenecektir. Ankara istikametine seyahat eden sürücüler, D-100 Devlet Yolu üzerinden yolculuklarını sürdürecekler. Öte yandan, İstanbul istikameti ise onarım çalışmalarından etkilenmeyecek ve normal trafiğe açık olacaktır.

SEYAHAT PLANLARINIZI GÜNCEL TUTUN
buyuk-sureli-yol-onarimi-3.jpg

Trafik akışının bu önemli onarım çalışması nedeniyle etkileneceği göz önünde bulundurularak, sürücülerin seyahat planlarını güncel tutmaları ve belirtilen yönlendirmelere uymaları önemlidir. Bakanlık, bu projeyle otoyolun güvenliği ve dayanıklılığını artırmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.