ANKA-BİR’den, Ertürk'e ziyaret

ANKA-BİR’den, Ertürk'e ziyaret

ANKA-BİR Başkanı Tuncay Gencer ve beraberinde Bölge Dernek Başkanları ve Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri ile birlikte AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığına atanan Lokman Ertürk’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Düzenlenen ziyarete Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği (ANKA-BİR) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kaya, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz, Zonguldaklılar Dernek Başkanvekili Erdoğan Kahveci, Ankara Bartınlılar Dernek Başkanı Necati Erdem, Ankara Karabüklüler Dernek Başkanvekili Cevat Yıldırım, Asilder Başkanı Burhan Akdoğan, Ankara Bolular Derneği Başkan Vekili Haydar Çakırtekin, Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Hakkı Temizkök ile birikte yaklaşık kırk kişilik heyet katıldı.

Ziyarette ağırlıklı olarak bölge insanımızın çevreye duyarlı yatımlar anlamında her zaman ikinci planda kalması, yoğun göç sorunu, demokratik yapıya önem verilmemesi ile karar alıcı mekanizmalarda bölge insanımızı yer verilmemesi üzerine yoğunlaşarak bilgi alış verişinde bulunuldu. Kendisine yapılan ziyaretten memnun kaldığını ifade eden AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Lokman Ertürk ise bu anlamlı ziyaret için gelen heyete teşekkür etti.

Ankara Batı Karadeniz Birliğinin en büyük gücü insan odaklı yaklaşım olduğunu vurgulayan ANKA- BİR Genel Başkanı Tuncay Gencer ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şöyle dedi. “Başkent Ankara ve Batı Karadeniz Bölgemizde temsil kitlemiz olan yaklaşık 3 milyon insanımızın gerçek sesi ve nefesi olmaya devam ediyoruz. Ankara da konuşlu bulunan Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Karabük, Bolu ve Çankırı İllerinin İl düzeyindeki STK temsilcilerinden oluşan Türkiye de adeta rol model olan bir elin nesi var yedi ilin sesi var diyerek 4 yıl önce kurduğumuz pandemi döneminde dahi faaliyetlerine hiç ara vermeden devam eden Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği (ANKA-BİR)’ nin en büyük gücü insan odaklı bakışı ve insanın ruhuna hitaben estetik yaklaşımıdır. Bundan sonra da bu tür ziyaretlerimizi de aralıksız olarak devam ettireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.