Asıl hayat şimdi başlıyor

Genç Fizyoterapistler Ant İçti

Asıl hayat şimdi başlıyor
 Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 2012-2013 14’üncü dönem mezunu 35 öğrenci, Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ‘Fizyoterapist’ yemini etti ve başarı belgelerini aldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sağlık sektöründe fizyoterapistlere ihtiyaç olduğunu belirterek, Abant İzzet Baysal Üniversitesinden mezun olan fizyoterapistlerin hem Türkiye’de hem de yurt dışında çalışma imkânı bulabileceklerini söyledi. AİBÜ Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yeşim Bakar ise, yüksekokulun misyonu ve vizyonu ile fizyoterapi bölümü hakkında bilgi vererek, “Bölümümüz 1996’da AİBÜ çatısı altında kurulmuş köklü bir bölümdür. Bölüme girmek için öğrencilerin üniversite giriş sınavında yüzde 1’lik dilime girmeleri gerekmektedir. Bölümümüz üniversite giriş sınavında üniversitemizi tercih eden adaylar arasında ilk 3 sırada yer almaktadır. Akademik kadro itibariyle ülke sıralamasında üniversiteler arasında 5’inci sıradayız. Oldukça yoğun ve kapsamlı bir eğitimden geçen öğrencilerimiz donanımlı bir fizyoterapist olmaktadırlar.” diye konuştu.   

Bolu Belediyesi Başkan Vekili İhsan Ağcan ise, genç fizyoterapistlere meslek yaşamlarında başarılar dileyerek toplumumuza ve ülkemize şifa dağıtmalarını temenni etti.   

‘Birinciliği, İkinciliği ve Üçüncülüğü’ Kız Öğrenciler Paylaştı

Konuşmaların ardından dönem birincisi Kübra Güneysu’ya Belediye Başkan Vekili İhsan Ağcan, dönem ikincisi Nazan Kızmaz’a Prof. Dr. Cabir Terzioğlu, dönem üçüncüsü Elif Cevizci’ye ise Prof. Dr. Kenan Gümüştekin tarafından plaket ve başarı belgesi verildi. Mezun olan diğer fizyoterapistlere de Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim üyeleri tarafından tek tek başarı belgeleri takdim edildi.

Törenin sonunda, AİBÜ Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yeşim Bakar ile birlikte ‘Fizyoterapist’ andını içen genç fizyoterapistler, aynı zamanda danışmanları olan Doç. Dr. Bakar’a çiçek takdim ettiler. Dönem birincisi Kübra Güneysu’nun konuşmasının ardından mezun öğrenciler keplerini havaya fırlattı.  

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2013, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124