Aşurede Bolu Belediyesi amblemi

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Muharrem ayı münasebeti ile Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri’nde hazırlanan aşurenin tadına baktı ve “Annemin yaptığı aşureye en yakın aşure olmuş” diyerek sosyal tesisteki...

Aşurede Bolu Belediyesi amblemi

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Muharrem ayı münasebeti ile Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri’nde hazırlanan aşurenin tadına baktı ve “Annemin yaptığı aşureye en yakın aşure olmuş” diyerek sosyal tesisteki aşçıları tebrik etti.

 Tamamen el yapımı Bolu Belediyesi logosu ve çiçek desenleri ile süslenmiş aşure kazanlarını tek tek gezen ve tatlarını kontrol eden Başkan Yılmaz, aşurelerin tam kıvamında yapıldığını belirterek “Annemin yaptığı aşureye en yakın aşure olmuş” dedi. Muharrem ayı münasebeti ile tüm islam aleminin ve vatandaşlarının Muharrem ayını da kutlayan Başkan Yılmaz, “ Muharrem Ayı’nın 10’ncu gününü Aşure günü olarak kutluyoruz. Bolu Belediyesi olarak bu tür manevi günleri kutlayarak bugünleri gelenek ve kültür halinde geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Bu tür etkinlikler bizim birbirimizle kaynaşmamızı sağlayan önemli günler. Biz de Allah nasip ederse Bolu’da belediye meydanında ve kurumlarımıza dağıtılmak üzere Cuma namazından sonra yaklaşık on bin kişiye, kurumlarımıza aşure dağıtacağız. Ben şimdiden tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın mübarek Muharrem ayını kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124