At Yaylası'nda etkinlik sonrası çöplerden arındırıldı

At Yaylası'nda etkinlik sonrası çöplerden arındırıldı

Birçok insanın doğal güzellikleriyle tanıdığı At Yaylası, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen piknik sonrası kirlilik iddialarıyla gündeme gelmişti.

Ancak eleştirilere hızla cevap veren organizasyon firması, alandaki temizlik çalışmalarıyla yaylayı eskisinden daha temiz bir hale getirdi.

Sosyal medya ve hızlı müdahale

Etkinlikten hemen sonraki akşam, sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğraflarla firma, yaylanın çöplerle dolu bırakıldığı iddialarıyla suçlandı. Ancak firmanın önceden planladığı temizlik pogramı sayesinde, yayla sadece etkinlik sonrası değil, eskiden kalan atıklardan da arındırıldı.

eskisinden-temiz-oldu-5.jpeg

Bolu Belediyesi İş Birliğiyle Temizlik

Beypiliç firması tarafından At Yaylası'nda düzenlenen toplu sünnet töreninin ardından bölgede bırakılan atıklar, Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile iş birliği içinde toplandı. Temizlik sonrası toplanan poşetler dolusu çöp, belediyenin çöp depolama alanına taşındı.

eskisinden-temiz-oldu-2.jpeg

Yıllık Geleneksel Temizlik Vurgusu

At Yaylası'nda düzenlenen etkinliklerin geleneksel hale geldiğini belirten firma yetkilileri, her yıl etkinlik sonrasında yaylanın temizlendiğini ve bu yılın da bir istisna olmadığını ifade etti.

eskisinden-temiz-oldu-6.jpeg

Doğal güzellikleri koruma ve sürdürülebilir turizm bilincinin yaygınlaşmasıyla, organizasyon firmaları da etkinlikler sonrasında doğanın korunmasına özen gösteriyor. At Yaylası da bu bilinçle gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

eskisinden-temiz-oldu-3.jpeg

eskisinden-temiz-oldu-1.jpegeskisinden-temiz-oldu-1.jpg

eskisinden-temiz-oldu-2.jpg

eskisinden-temiz-oldu-8.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.