Az kalsın yemeği patlıyordu

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde mevsimlik işçi olarak çalışan bir kadın içersinde yemeği bulunan çantasını Kent Meydanındaki bir bankta unutunca ortalık bir anda karıştı. Bomba uzmanı şüpheli çantayı güvenli şekilde patlatmaya hazırlanırken bir anda ortaya çıkan çantanın sahibi kadın, “O çanta benim içersinde yemeğim var” demesi üzerine çanta son anda patlatılmaktan vazgeçildi.

 Az kalsın yemeği patlıyordu

Haber: Kasım ŞAHİN

İlginç şüpheli çanta olayı dün saat 15.30 sıralarında Kent Meydanında yaşandı. Havuzun bulunduğu alana yakın bir yerdeki bank üzerine bırakılan bir poşet ile çanta çevreden geçen vatandaşları tedirgin edince durum polise bildirildi. Bölgeye Asayiş, Trafik ve Olay Yeri İnceleme Bürosu ile birlikte bomba ekibi sevk edildi.

Olay Yeri İnceleme Bürosu tarafından şüpheli çantanın bulunduğu alan şeritle güvenlik çemberi altına alınırken diğer yandan da bomba uzmanı şüpheli çantayı güvenli bir şekilde patlatmak için hazırlık yapmaya başladı.  Bomba uzmanı tam şüpheli paketi patlatmaya hazırlanırken Valilik tarafından bir kadının koşarak polislere geldiği görüldü. Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde mevsimlik işçi olarak çalıştığı ve Valilik binasının çevresinde çiçek ektiği belirlenen kadın, “O çanta benim içersinde yemeğim var” demesi üzerine çanta son anda patlatılmaktan vazgeçildi. Kısa süreli de olsa panik yaşayan vatandaşlar ve görevli polisler rahat bir nefes aldılar. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124