“Aziz Milletimiz tarihinin en ağır ihanetine uğramıştır”

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz Cuma Gecesi gerçekleştirilen darbe girişimini değerlendirdi. Çetinkaya; “Aziz Milletimiz korkunç bir senaryo ile karşı karşıya bırakılmış, karanlık güçlerin maşa olarak kullandığı FETÖ terör örgütü tarafından tarihinin en ağır ihanetine uğramıştır” dedi.

“Aziz Milletimiz tarihinin en ağır ihanetine uğramıştır”

Haber : SEMİH BAYKAL

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Çetinkaya; “Ülkemizin olağanüstü bir durumdan geçtiği malum. Aziz Milletimiz korkunç bir senaryo ile karşı karşıya bırakılmış, karanlık güçlerin maşa olarak kullandığı FETÖ terör örgütü tarafından tarihinin en ağır ihanetine uğramıştır. Öncelikle bugünlere nasıl gelindiğine bir göz atmak gerekir. Aziz Milletimiz 1997 yılında yine karanlık güçler tarafından tezgahlanan, mahiyeti biraz farklı olan 28 Şubat Post modern bir darbe ile karşı karşıya bırakıldı. Bu darbenin en büyük mağduru merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Milli Görüş teşkilatları idi. Dikkat çeken ikinci büyük mağduru İmam Hatip Liseleri idi. Bu darbeden sonra İmam Hatip Liseleri’nin orta kısmı kapatılmış, lise kısmının ise üniversiteye girişleri engellenmiştir. Bundan diğer meslek okulları da nasibini almıştır. İmam Hatip liselerinin o günlerde 500 binleri bulan mevcudu ülke çapında 5 binlere düşmüş, kapanma ile karşı karşıya kalmıştır. 28 Şubat’ta imam hatip okulları kapanırken, “İmam hatipler kapatılırsa bizim okullarımız var.” diyen FETÖ mensuplarının okulları, dershaneleri, yurtları halkımıza çare olarak gösterilmiş, yakın zamana kadar maalesef ülkeyi yöneteler tarafından desteklenmiş ve himaye edilmiştir. Özellikle mütedeyyin ailelere çocukları için güvenli bir yuva olarak gösterilmiştir. Böylece devletin bütün kurumlarına hakim olma planları gerçekleşmiştir. Özellikle de askeri okullar bunun başında gelmiştir” dedi.

“ADİL BİR YÖNETİM ANLAYIŞI ORTAYA KONULMASI GEREKİR”

Açıklamasının devamında Çetinkaya şunları ifade etti; “Biz diyoruz ki; bundan sonra böyle hain tuzaklara düşmemek için çok dikkatli davranılması, adil bir yönetim anlayışı ortaya konulması gerekir. İmam Hatip Liselerinin askeri okullara girememesi gibi bir eşitsizlik söz konusudur. Halbuki İmam Hatip Lisesi mensupları kendilerine yapılan haksızlık ve zulümlere karşı hiçbir zaman şu ülkeye zarar verici bir taşkınlık yapmamış, 65 yıllık mazisinde devleti zarara uğratıcı bir durum sergilememiş, şu aziz millete hainlik yapmamış, devlet yönetiminde dürüstlüğü ile daima ön plana çıkmış kişiler olmuştur. Aldığı manevi ve ahlaki eğitim doğrultusunda sadece faydalı olmayı düşünmüş, hiçbir zaman zarar verici olmamıştır. 65 yıllık mazisi bunun en güzel ispatıdır. Eğer İmam Hatipliler askeri liselere girmiş olsalardı, hain örgüt böyle bir şeye cesaret edemeyecekti. Çünkü buna karşı çıkacaklarını ve müsaade etmeyeceklerini bilirlerdi. Toplumun manevi ve ahlaki yönden olumsuz gidişine engel olduğu gibi Türk Silahlı Kuvvetleri içinde de şer odaklarına karşı bir engel olurdu” diye ifade etti.

“İMAM HATİP OKULLARININ ASKERİ OKULLARA GİRİŞİNİN ÖNÜ AÇILMALIDIR”

Son olarak Çetinkaya; “ Artık her şey açık seçik ortadadır. 65 yıldır şu ülkeye en ufak bir zarar vermeyen İmam Hatip Okullarının askeri okullara girişinin önü açılmalıdır. Ayrıca eşit yurttaş olmanın da kuralı budur. Şayet böyle bir ayrımdan vazgeçilmediği takdirde bütün ihanetlerin yaşanması mukadder olur. Bu camia üvey evlat muamelesinden kurtulmalıdır. Zira Aziz Milletimiz tarafından ordumuz Peygamber Ocağı olarak görülmekte, buna da en layık kişiler İmam Hatiplilerdir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124