Bahçeli Bolu’ya geliyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli Akademililer Birliğinin düzenlediği iftar yemeğine katılmak için Bolu’ya gelecek. Bahçelinin Bolu’da yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Bahçeli Bolu’ya geliyor
 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Akademililer Birliği tarafından 21 Temmuz’da Bolu dağındaki bir alışveriş merkezinde düzenlenecek iftar yemeğine katılacak. MHP Lideri Bahçeli, üniversiteden öğrencileri olan ve Akademililer Birliği adı altında çalışmalarını yürüten eski öğrencileri ile Bolu'da bir araya gelecek.

 

Bahçeli geçen yılda Bolu’ya gelmişti

 

 Geçen yılda Akademililer Birliğinin verdiği iftar yemeğine katılmak için Bolu’ya gelen MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli Orta Doğu'da yaşanan olaylara değinerek;  ''Türkiye bugün 4 ayaklı bir bağımsız devletin oluşumu süreci içerisinde sıraya konmuş bir ülkedir. Kuzey Irak'ta başlayan, Suriye'de şekillenmeye çalışılan, gelecekte İran ve Türkiye'nin de baş ağrısı olabilecek bu 4 ayaklı bölücü faaliyete bir yerde 'dur' diyebilmek için teşhisi tam yapmalı, gerekli tedbirler cesaretle alınmalı ve Türkiye'nin bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü, üniter yapısını riske atacak her türlü davranışa son verilmelidir''ifadesini kullanmıştı. Bahçeli, demokrasi, özgürlük gibi insan hayatının ulaşmış olduğu önemli kavramların arkasına saklanarak, Türkiye'nin bölünmesine göz yumabilecek bir gafletin bugün için ihanet çizgisine girdiğini belirterek, çok önemli bir süreci yaşadıklarını ve bunun bir an evvel bitmesini istediklerini söylemişti. Bahçeli, ''Türkiye'nin gerçeklerini konuşmaktan çekinerek, yalan yanlış bu günü ilgilendirmeyen konularla gelecekteki bazı sorunları bu güne taşıyarak, bugün tartışarak ülkenin gündemini kimse saklamamalıdır. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletimiz sizden bunu bekliyor, Bolu'dan sesleniyorum, artık gelişi güzel davranışlardan vazgeçiniz. Gerekli tedbirleri almanın cesareti ile sadece ve sadece bölücü unsurlarla, militan temelli insanlarla uğraşmak yerine, onları besleyenlerin de kaynağını kurutmak suretiyle önce Kandil'e Türk Bayrağını dik, sonra gereği neyse yap'' diye konuşmuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2013, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124