BAİBÜ kontenjanları ful doldu

BAİBÜ kontenjanları ful doldu

YKS yerleştirme sonuçlarına göre, Bolu Abant İzzet baysal Üniversitesi (BAİBÜ) lisans bölümlerinde yüzde 101, ön lisans bölümlerinde yüzde 102 doluluk oranına ulaşılırken, genel yerleşme oranı ise yüzde 100 olarak gerçekleşti.

Bu yıl rekor bir başvuru ile 3 buçuk milyondan fazla öğrencinin girdiği YKS maratonu sonrasında, herhangi bir üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler 27 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında tercihte bulunmuştu. ÖSYM tarafından milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yerleştirme sonuçları açıklandı. BAİBÜ, lisans bölümleri için belirlenen 3700 kontenjanın tamamı, ön lisans programları için belirlenen 2 bin 600 kontenjanın tamamından fazlası doldu.

baibu-kontenjanlari-doldu-tasti-1.jpeg

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bazı bölümlerine yerleşen öğrenci sayıları ise şöyle; Diş Hekimliği Fakültesi 85 kontenjanın tamamı, Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Kontenjanının + 1 fazlası. Edebiyat Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Kontenjanının +2 fazlası. Hukuk Fakültesi kontenjanının tamamı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünün 90 kontenjanının + 3 fazlası ve İlahiyat Fakültesi İlahiyat Öğretmenliği Bölümünün 90 kontenjanının +3 fazlası doldu.

6324 yeni öğrencinin Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ailesine katıldığı sonuçlara göre BAIBÜ lisans bölümlerine toplam 3.720 öğrenci yerleştirilirken, ön lisans programlarına ise 2604 öğrenci yerleşti. Lisans ve ön lisans programlarında doluluk oranı % yüzü geçmiş oldu.

adsiz-tasarim-37.pngadsiz-tasarim-38.pngadsiz-tasarim-39.pngadsiz-tasarim-40.pngadsiz-tasarim-41.pngadsiz-tasarim-42.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.