Bakan Kasapoğlu Bolu’da

Bakan Kasapoğlu Bolu’da

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu “2023’e doğru şehir buluşmaları” kapsamında Bolu’ya geldi.

Haber: Nesrin Altuntaş

2023’e doğru şehir buluşmaları kapsamında ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nu, sporcu gençler ve AK Parti Bolu İl ve İlçe Teşkilatları ve protokol karşıladı. Karşılama sonrasında Bakan Kasapoğlu, 13 AK Parti Milletvekili ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

DÜNYA REKORU KIRDIK

Basın toplantısında öğrencilerin devlet yurtlarına yerleşmesi konusunda dünya rekoru kırdıklarını anlatan Kasaoğlu, "Son süreçte yurtlar hepimizin malumu. Hep birlikte bir rekoru gerçekleştirdik. İlk faz yerleştirmede yüzde 80. 2'inci faz yerleştirmede de yüzde 82 yurt yerleştirme oranına imza attık. Bu bir rekordur. Bu bir Türkiye rekoru değildir. 850 bin yurt kapasitesi, 800'den fazla yurt dünyada eşi benzeri olmayan bir alt yapıdır. En yakın örneklerde bu rakam, en gelişmiş ülkelerde yüzde 10'larda, 15'lerdedir. Biz hamdolsun ülke olarak 21 yıllık atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl önce Türkiye'de yurt başvurusu yapan 100 kişiden ancak 10’u 15’i yurda yerleşiyordu. 10'lardan 15'lerden geldiğimiz nokta, yıl 2022 Ekim itibariyle yüzde 92 oldu." dedi.

KYK KREDİ CEZALARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YOLDA

Öğrencilerin KYK kredi cezaları ile ilgili de parlementonun çalışma yaptığını aktaran Kasaoğlu, "Gerek burslarımız, gerek kredilerimiz öğrencilerimize sunduğumuz imkanlar en güçlü şekilde yoluna devam ediyor. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde burs ve kredi başvurularımız başlayacak. Kredilerdeki gecikme cezalarını da inşallah parlamentomuz da ilerleyen günlerde artık tarihleştirecek Önümüzdeki süreçte yine kredi ve burs uygulamalarımızda genç odaklı siyasetimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

GENÇLER TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK UMUDU

Gençlerin Türkiye'nin en büyük umudu olduğunu ifade ederen Bakan Kasaoğlu, "Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz. Onların umudunu büyütmek, önlerini açmak, onlarla birlikte bu yolu yürümek bizim siyaset tarzımız. O yüzden hiç kimse gençleri, gençliği istismar etmeye kalkmasın. Buna kalkışırlarsa her zaman bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugün giremedikleri gibi hiç bir zaman da giremeyecekler. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar. Yalanlarla manipüle etmeye çalışacaklar. Ama biz her zaman gençlerimizin yanında onlarla birlikte onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya çalışacağız." dedi.

Kasapoğlu, konuşmasının ardından partiye üye olan gençlere rozet taktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.