Bakanlık, 18-55 yaş arasındaki vatandaşlara 3.336 TL ödeme yapacak

Bakanlık, 18-55 yaş arasındaki vatandaşlara 3.336 TL ödeme yapacak

Aile Bakanlığı, çeşitli alanlarda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak maddi gelirlerine destek olmayı amaçlayan yeni bir sosyal yardım desteği duyurdu. Bakanlık, farklı uygulamalarla vatandaşlara destek sağlamak için yeni bir destek kampanyası başlattı.

Aile Bakanlığı, 18 yaşından büyük vatandaşlara yönelik sevindirici bir haber yayımladı. Son dakika açıklamasına göre, 18-55 yaş arası vatandaşlara destek ödemesi yapılacak. Bu destek, vatandaşların refahını artırmak ve maddi gelirlerine destek sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Aile Bakanlığı'nın açıklamasına göre, bu destek ödemesinden 18 yaşından büyük ve 55 yaşına kadar olan tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Destek ödemesinin şartları ve koşulları nelerdir? Başvuru yapanlar ne zaman ödemelerini alabilecekler? Tüm detayları öğrenmek için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Aile Bakanlığı, son açıklamasında, çalışma kapasitesine sahip olan ancak herhangi bir işte çalışmayan kişilere destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Bu destek ödemesinden yararlanmak için vatandaşların 18-55 yaş aralığında olması ve iş gücüne katılabilme yeteneğine sahip olmaları gerektiği belirtildi. Aile Bakanlığı'nın son yardım duyurusunda, geliri belirlenen bir rakamın altında olan veya iş arayan ancak iş sahibi olmayan vatandaşlara aylık 3.336 TL ödeme yapılacağı ifade edildi. Aile Bakanlığı'nın son duyurusuna göre, herhangi bir işte çalışmayan ancak çalışmak isteyen vatandaşlara aylık 3.336 TL maaş verileceği bildirildi. Bu ödemeyi alabilmek için ihtiyaç sahibi vatandaşların öncelikle İŞKUR üzerinden bir iş başvurusu yapması gerektiği belirtildi. İŞKUR üzerinden iş başvurusu yapan vatandaşların sosyal güvenceli bir işte çalışmaya başlamaları ve sigorta girişi yapmaları durumunda maaş almaya hak kazanacakları ifade edildi. Ardından, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi tarafından yapılan bir denetimin ardından, işe başlama raporu SGK kayıtlarında görülebilen vatandaşların hesaplarına ücretlerin yatırılacağı belirtildi. Aile Bakanlığı, ödemenin tüm şartlar sağlandıktan sonra en geç 60 gün içinde hesaplara yatırılacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.