BARUŞ, Öğretmenleri unutmadı

Bolu Valisi Aydın Baruş yayınladığı basın açıklaması ile 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

BARUŞ, Öğretmenleri unutmadı
HABER: Ceylan BEYKOZ
Baruş, mesajında şu ifadeleri kullandı;
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928’de  “Başöğretmen” unvanı verilmesi sebebiyle 1981 yılından beri kutlanmakta olan Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 
Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, gücünü sevgiden alan en saygın mesleklerin başında gelmektedir.
Toplumların kalkınmasında ve ilerlemesinde en önemli unsur nitelikli insan kaynağıdır. İnsan kaynağının nitelikli hale getirilmesinde de en büyük pay hiç şüphesiz ki öğretmenlerimizindir. 
Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.  
Bu vesileyle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin, eğitim camiasının ve emekli öğretmenlerimizin 'Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124