BAŞBAKAN DAVUTOĞLU 21 ARALIK’TA BOLU’YA GELİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 21 Aralık’ta 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek Ak Parti 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Bolu’ya geliyor. Kongrede tekrar aday olacağını belirten İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Davutoğlu’nun Bolu’ya geleceğinin müjdesini bizzat kendisinin verdiğini söyleyerek; “21 Aralık’ta Bolumuzu yeni Başbakanımızla buluşturmuş olacağız” diye konuştu. Ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de Cumartesi günü yapılacak olan 4. Dönem 10. İl Danışma Meclis Toplantısı’na katılmak üzere Bolu’ya geleceğini söyledi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU 21 ARALIK’TA BOLU’YA GELİYOR
Coşkunyürek, yaklaşan kongre süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı…

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bolu’ya geliyor. Parti binasında yaptığı açıklama ile kongre süreci hakkında bilgiler veren İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Biz delege seçimlerimizi yaptık. 15 Kasım’da da bütün ilçelerimizde kongrelerimiz başlıyor. Kongrelerimizin akabinde inşallah 21 Aralık’ta da İl Kongremiz gerçekleşecek. İl Kongremize de Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu katılacak. Kendisi bu müjdeyi bize verdi. 21 Aralık’ta Bolu’da, Bolumuzu yeni Başbakanımızla buluşturmuş olacağız. Çok görkemli bir kongreyi gerçekleştirmiş olacağız. Bolu için gerçekten bu çok büyük bir kazanç olacak. Bu toplantının Bolumuzun geleceği açısından önemli olduğu bilincindeyiz. Hazırlıklarımız bugünden itibaren başladı” dedi.

COŞKUNYÜREK KONGREDE ADAY OLACAK

Ömer Sayın’ın istifasının ardından Ak Parti Genel Merkezi tarafından 12 Haziran’da Bolu İl Başkanlığına atanan eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek kongrede yeniden aday olacağını açıkladı. Görevlendirilme yoluyla Bolu’ya atandığını belirten tecrübeli siyasetçi “Yaklaşık 4 aydır İl Başkanlığı görevini sürdürüyoruz. Genel Merkezimizin tavsiye ve talepleri doğrultunda biz de tekrar il başkanlığına aday olacağız. Bolumuza hizmet yolunda inşallah yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Bu makam ve mevkileri kalıcı görmedik. Ben geçmişte 2 dönem milletvekilliği yapmış bir kardeşinizim. O dönemlerde de o makamları kalıcı olarak hiçbir zaman görmedim. Hizmet makamı olarak gördük. O makamlarda biz yaşadığımız yöreye, ülkemize ne kadar katkı verebilirsek, hizmet edebilirsek bizim için o kadar onurdur. Bu çalışmalarda asıl hedefimiz 2015 genel seçim hazırlığıdır. Biz de AK Parti olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin bitmesinden bu yana 2015 seçimlerine ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. 2015 seçimlerinde de Bolu’dan büyük bir başarı elde edeceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

EKONOMİ’NİN PATRONU ZEYBEKÇİ 8 KASIM’DA BOLU’DA

Açıklamasında son olarak hafta sonunda İl Danışma Meclisi Toplantısını yapacaklarını belirten İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 8 Kasım’da yapılacak olan İl danışma Meclis Toplantısına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılacağını söyledi. Yaklaşan ilçe kongreleri öncesi tüm teşkilatlarla bir araya gelerek önemli bir toplantı gerçekleştireceklerini belirten Coşkunyürek şöyle devam etti:

“Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan tüm şartlara rağmen bugüne kadar tüm Türkiye’de her ay mutlaka il başkanları toplantısını aralıksız olarak devam ettirmiştir. Bizler de illerimizde bugüne kadar il danışma meclisi toplantılarımızı yapıyoruz. Bu konuda hassasiyet gösteriyoruz. Çünkü parti tabanımızda halkımızla buluştuğumuz yerler bu toplantılar. Buralarda alandan, vatandaştan gelen talepleri biz doğru şekilde alıp bunları ilgili yerlere iletme konusunda bu toplantıların bize güç kattığı kanaatindeyiz. O yüzden AK Parti bu toplantıları fazlasıyla önemsiyor. Her toplantıda da mutlaka üs yönetimden bir kişiyi bulundurarak bu işin öneminin altını çizmek istiyoruz. Bu cumartesi günü de Ekim toplantımızı 8 Kasım’da gerçekleştireceğiz. Bakanımızın programından dolayı bu tarihe aldık. Bu ayki İl Danışma Meclisi toplantımıza da Ekonomiden Sorumlu Bakanımız Nihat Zeybekçi Bey gelecek. Bolu açısından da önemli bir toplantıyı yapmış olacağız.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124