Başkan dediğini yaptı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha önce kamuoyunda tartışma konusu haline gelen kızıl geyik heykeli ile ilgili harekete geçti. Belediye ekipleri kızıl geyik heykellerini Demokrasi Meydanına yerleştirdi.

Başkan dediğini yaptı
HABERİN GALERİSİ
Başkan dediğini yaptı

Başkan dediğini yaptı

Haber: N. Halid Altundal

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha önce yaptığı bir açıklamada Bolu’ya boz ayı heykeli yaptıracağını belirtmiş, kamuoyunda gelen tepkiler sonrası boz ayı yerine kızıl geyik heykeli yaptıracağını söylemişti. Başkan Özcan’ın ulusal gündeme de oturan ve kamuoyunda büyük tartışma yaratan açıklamaları sonrası ilk kızıl geyik heykelleri Demokrasi Meydanında yerlerini aldı.

Belediye ekipleri tarafından Demokrasi Meydanı girişinde bulunan alana kızıl geyik heykelleri yerleştirildi. Ambalajları ile birlikte yerleştirilen kızıl geyik heykellerinin ambalajları çevre düzenlemesi sonrası açıldı. Demokrasi Meydanındaki heykelleri gören Bolulu vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken heykellerle fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler.

KONULDUĞU GÜN BOYNUZUNU KIRDILAR

Öte yandan meydana konulan 3 geyik heykelinden 1’inin boynuzu gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kırıldı. Sabah heykellerin ambalajlarını açmak için gelen belediye ekipleri heykellerden birinin boynuzunun kırıldığını birim amirlerine iletti. Boynuzu kırılan heykel belediye ekiplerince konulduğu yerden tamir edilmek üzere kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124