Başkan Yılmaz çileden çıktı! ##hb_manset.gif

Başkan Yılmaz çileden çıktı! ##hb_manset.gif

Kent Meydanı Proje sunumları Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde katılımcıların ellerini sıkarak “hoşgeldiniz” diyen Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz sıra Metin Ferah’a...

Kent Meydanı Proje sunumları Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde katılımcıların ellerini sıkarak “hoşgeldiniz” diyen Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz sıra Metin Ferah’a gelince büyük bir şok yaşadı. Ferah’ın tokalaşmak için elini uzatmaması üzerine yapılan hareketi büyük bir saygısızlık olarak nitelendiren başkan Yılmaz; “Benim uzattığım el, Bolu belediye başkanı olarak uzattığım eldir. Yani bana karşı yapılmış bir saygısızlık Bolu halkına karşı yapılmıştır. Bu bir edepsizliktir” dedi. Metin Ferah ise yazdığı bir yazıyla ilgili olarak Bolu belediyesinden gönderilen cevap yazısında ağır dil kullanıldığını ve hakaret edildiğini söyleyerek bunu protesto etmek için böyle bir yola başvurduğunu ifade etti.

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen “Kent Meydanı” Proje sunumuna Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcıları İhsan Ağcan, Emine Davarcıoğlu, Mücahit Engin, sivil toplum örgütleri (Mimarlar Odası, inşaat Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Harita Mühendisleri ve Makine Mühendisleri,) basın ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Toplantı öncesinde Kent Meydanı Projelerinin Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında sunumu sırasında meydana gelen olay konuklar üzerinde soğuk duş etkisi yaptı. Toplantının başlangıcında konukların elini teker teker sıkan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz sıra tecrübeli gazeteci Metin Ferah’a gelince bir anda dondu kaldı. Ferah’ın uzattığı eli sıkmaması üzerine çok sinirlenen Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz “Beni adam yerine koymayanı bende adam yerine koymam, Beni kişisel olarak sevmeyebilirsiniz ama benim uzattığım el Bolu belediye başkanı olarak uzattığım eldir. Yani bana karşı yapılmış bir saygısızlık Bolu halkına karşı yapılmıştır. Bu Bolu halkına karşı gösterilen bir tepkidir. Bu bir edepsizliktir” dedi. Metin Ferah ise yazdığı bir yazıyla ilgili olarak Bolu belediyesinden gönderilen cevap yazısında ağır dil kullanıldığını ve hakaret edildiğini söyleyerek bunu protesto etmek için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Daha sonra toplantıda Bolu Kent Meydanı ile ilgili 6 adet projenin sunumu yapıldı. Sunumların ilkini TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş adına Mimar Nadir Garipoğlu gerçekleştirdi. Daha sonra Öz Yapı Mimarlık Mühendislik adına Mimar Hakan Özsoy ve Mimar Özgün Çalışkan tarafından bir sunum yapıldı. 3’ncü sunum ise Alp Araştırma İnşaat adına Mimar Ayşe Yıldırım tarafından gerçekleşti. 4’ncü sunum Münir Fındık Mimarlık adına Mimar Münir Fındık tarafından yapıldı. Soru ve önerilerinde tartışıldığı sunumların 5’ncisini Tunçok İnşaat adına Mimar Uğur Tunçok yaptı. 6’ncı projenin sahibi Mimar Cem Gül toplantı salonunda olmadığından 7’nci projeye geçildi. Bu projenin sunumunu da Uğur Proje adına Mimar Ümit Yardımoğlu gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat kadar süren programda birbirinden farklı projeler katılımcıların beğenisine sunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.