Başkan Yılmaz hastane kapanacak söylentilerine sert cevap verdi

Son zamanlarda Bolu kamuoyunda konuşulan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin kapanacağı ile ilgili iddialara Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan sert cevap geldi. Her seçim zamanında bu tür şeyler yaşandığına dikkat çeken Başkan Yılmaz; “Hastanenin kapanacağı ile ilgili açıklamalar ve söylemler en iyi tabirle siyasi ahlaksızlıktır” dedi.

 Başkan Yılmaz hastane kapanacak söylentilerine sert cevap verdi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği bir toplantıda, bir gazetecinin ‘İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin kapanacağı ile ilgili iddialara ne diyorsunuz’ sorusuna sert cevap verdi. Her seçim zamanında bu tür olayların yaşandığını belirten Başkan Yılmaz; “Hastanenin kapanacağı ile ilgili açıklamalar ve söylemler en iyi tabirle siyasi ahlaksızlıktır” diyerek şöyle devam etti:

“Bu iddialar açıkça yalandır”

“2010 yılı Ocak ayından buyana, her perşembe günleri, rutin olarak yapmış olduğumuz hasta ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretler, göreve geldiğimiz günden bugüne, halkımızdan en çok hayır dualarını aldığımız ve bizi de en çok mutlu eden hizmetlerimizdendir. AK Partinin yaptıklarını artık inkâr edemeyenler ve bunun üzerinden halkı kandıramayacaklarını anlayanlar, her zaman yaptıkları gibi dedikodu üreterek, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinin, kapatılacağını iddia etmiş ve açıkça yalan söylemişlerdir” dedi.

Konuşmasında geçmişten günümüze sağlık sistemindeki gelişmeleri de hatırlatan Alaaddin Yılmaz: “İktidarda üç partinin olduğu dönemlerde, hastane odasında yirmi hastanın balık istifi gibi yattığı, muayene ve ilaç kuyruğunda yüzlerce insanın beklediği, hastaların hastanelerde rehin kaldığı bir sağlık sisteminden vardı hatırlarsanız. Bugün ise iktidarda AK Partinin olduğu, tek kişilik hastane odalarında hastaların yattığı, hastanın ayağına kadar sağlık hizmetinin ulaştırıldığı bir sisteme geçilmiştir” diye konuştu.

“Bu açıklamalar en iyi ifadeyle siyasi ahlaksızlıktır”

Yılmaz konuşmasının sonunda ise; “AK Parti döneminde; Bolu’ya toplamda 5,9 milyar TL, sadece sağlıkta ise 117 milyon TL yatırım yapmış bir iktidara, hastane kapatılıyor diye çamur atmışlardır. Bunu yaparken de rahmetli İzzet Babamızı yaptıkları küçük siyasete alet ediyor olmaları en iyimser tabirle siyasi ahlaksızlıktır. CHP Genel Başkanı’nın SSK Genel Müdürü olduğu ve MHP'nin de iktidarda olduğu dönemdeki sağlık sisteminin rezaleti unutulmamışken yavru ve ana muhalefet milletvekili adayının böyle bir açıklama yapmaları içinde bulundukları çaresizliği göstermektedir” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
filiz can
filiz can - 6 yıl Önce

hastane zaten kapalı.acil bile yok.bundan haberleri yok

ahmet aydındemir
ahmet aydındemir - 6 yıl Önce

sert cevap nasıl oluyor.ezbere konuşacağına hastaneye gidip görecek..komik duruma düşme başkan..git gör..acil kapalı.haberin yok

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124