Başkanlığı düşürüldü yerine atama yapıldı

Başkanlığı düşürüldü yerine atama yapıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şube Başkanı iken, resmi evrakta sahtecilik sucundan 7 yıl hapis cezası alan ve bu suçtan dolayı cezaevine giren Sami Yıldız’ın yerine Muharip Gazi İbrahim Çelik getirildi. Çelik, “Bu olay bizi çok üzdü” dedi.

Haber: Ceylan Beykoz

Haberimiz Bolu’da ve bölgede büyük ses getirdi. Genel Merkez tarafından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şube Başkanlığına İbrahim Çelik, getirildi. Çelik konu hakkında gazetemize özel açıklamada bulanarak, “Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız şahsi bir davasından dolayı hapislik cezası onaylanıp ceza evine girmiştir. Derneğimizin bu olayla hiçbir ilgisi bulunmadığı halde kulaktan kulağa dolanan yanlış bilgilerinden halkımız arasında derneğimizin itibarını zedelediğini düşünerek doğru bilgiyi yönetim kurulu olarak duyurmak istedik” dedi.

Yeni Başkan İbrahim Çelik, açıklamasını şu sözlerle tamamladı;

“Bu olaydan ötürü derneğimizi ve gazilerimizi suçlar nitelikte tepkiler geliyordu. Onun için açıklama yapma gereği duyduk. Bu olayın derneğimizle hiçbir ilgisi yoktur. Şahsın kendi şahsi davasıdır. Kendisi ceza evinde olduğu için biz de derneği yönetim kurulu olarak yasal prosedürü yerine getiriyoruz. Sami Yıldız’ın üyeliği düşmedi, sadece başkanlığı düştü. Bütün olaylara gazi arkadaşlar olarak çok üzüldük. Beklenmedik bir olaydı bizi çok üzdü” şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin olarak Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk’da bir açıklama yaptı. Genel başkan açıklamasında, “yaşanan müessif olayın derneğimizle bir alakasının bulunmadığını altını tekraren çiziyoruz” ifadelerini kullandı.

040a9126-c8a0-4108-ba4e-36c7f9b85c30.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.