Batı demokrasisi sınıfta kaldı

Ak Parti Bolu İl ve İlçe teşkilatı danışma meclisi toplantısında bir araya geldi.AK Parti 4. Dönem 6. İl Danışma Meclisi Toplantısı hafta sonunda Highway Outlet Balo ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın Gezi Parkı ve Mısır’da yaşanan olaylara değindi. Ömer Sayın, tüm bu olaylar olurken batının hiç sesinin çıkmadığını belirtti ve “Demokrasi batıdan doğmuştu ama Mısır’daki olaylardan sonra gördük ki demokrasiyi doğuran milletlerin üzerinden demokrasi bir daha geri gelmemek üzere battı gitti. Batıdan doğan demokrasi yine batıdan battı. Artık batının, demokratik ülkelerinin dünyada hiçbir zaman geri gelmeyecek şekilde saygınlıkları ve inançları kayboldu. Artık demokrasinin dünyada yeniden tanımını yapmak ve demokrasiyi yeniden dünyaya tanıtmak Türkiye’nin görevi ve Türkiye’nin bunu yapacak gücü var” diye konuştu.

Batı demokrasisi sınıfta kaldı
 AK Parti 4. Dönem 6. İl danışma Meclisi Toplantısı Highway AVM Balo ve Kongre Salonu’nda yapıldı. Toplantıya AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün yanı sıra, İl Başkanı Ömer Sayın, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, AK Parti ilçe teşkilat mensupları, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldı. Ayrıca, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi, İl Koordinatörü Orhan Yegin, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ve 1. Bölge Koordinatörü İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken de toplantıda yer aldı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı ve Gezi Olayları ile Mısır’daki olaylara değindi. Sayın “Son iki aydır önemli olaylar yaşadık. Hepimiz hayrete düştük. Neden böyle bir şeyler oldu? Türkiye’de her şey yolunda giderken, her şey büyütken, güzelleşirken iyileşirken neden böyle bir şeyler oldu diye merak ettik. Ama bir baktık ki olayın ne Gezi’yle, ne fidanla, ne yeşillikle alakası olmadığı, hiçbir çevreci hassasiyetin bu olayın arkasında yer almadığı ve olayın tamamıyla ekonomiden kaynaklanan, olayın tamamıyla yıllarca soyguna uğramış bu memleketin artık soyulamayacak noktaya gelmesinden kaynaklanan terör ve faiz cephesinin ortaya koyduğu bir oyunun sadece Türkiye içerisinden de değil, dış bağlantıları olan oyunun sergilendiği günler yaşadık. Gezi olayları etkisini kaybetmişken bu sefer Mısır’da haziran başlarında bir yıl önce demokratik seçimlerle iş başına gelen Cumhurbaşkanı’nın hiçbir gerekçe ve sebep olmadan bir askeri darbeyle görevden alındığını ve hala nerelerde olduğu belli olmayan bir tutukluluk süreci yaşandığını ve o günden bu yana sokaklarda bir tarafta darbe yanlılarının bir yanda demokrasi yanlılarının meydanları doldurduğu bir Mısır’ı her gün izliyoruz. Ne yazık ki dün sabah darbecilerin masum insanları sokakta silahsız ve oyuna sahip çıkan insanları keskin nişancılarla girdiği bir saldırıya belki de dünyada hiçbir zaman örneği görülmemiş kendi insanına saldıran bir darbeci zihniyetin 200’den fazla insanı öldürdüğünü, 5 binden fazla insanı da yaraladığını görmüş bulunuyoruz.” Biçiminde konuştu.

 

 

DEMOKRASİNİN TANIMINI YENİDEN YAPACAĞIZ”

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın ; “Tüm bu olaylar olurken dünyanın neresinden acaba hakkın ve haklının yanında bir ses çıkacak diye baktık ama ne bugüne kadar demokrasinin beşiği, anası, yıllarca hatta yüzyıllarca savunuculuğunu yapan ve adeta 3. Dünya ülkelerine demokrasi dersi evren ülkelerin suspus olduğunu gördük üzülerek. Demokrasi batıdan doğmuştu ama Mısır’daki olaylardan sonra gördük ki demokrasiyi doğuran milletlerin üzerinden demokrasi bir daha geri gelmemek üzere battı gitti. Batıdan doğan demokrasi yine batıdan battı. Artık batının demokratik ülkelerinin dünyada hiçbir zaman geri gelmeyecek şekilde saygınlıkları ve inançları kayboldu gitti. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık demokrasinin dünyada yeniden tanımını yapmak ve demokrasiyi yeniden dünyaya tanıtmak Türkiye’nin görevi ve Türkiye’nin bunu yapacak gücü var.” biçiminde konuştu.

 

 

GEZİ VE MISIR DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ”

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın; “Gezi ve Mısır olayları bize dünyadaki dengelerin nasıl değiştiğini, dost olarak yatanların sabah olduğunda düşman oluverdiklerini, bölgelerin çok çabuk kırmızı ve yeşil çizgilere boyandığını ve bu dengelerin korunması ve sürdürülebilmesi için Türkiye açısında ve dünya açısından gerekli ve zor olduğunu gösterdi.” Şeklinde konuştu.Yaklaşan yerel seçimlere de değinen İl Başkanı Ömer Sayın, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

BOLU OLARAK HİÇBİR ŞEYE İHTİYACIMIZ YOK”

“Öncelikli meselemiz Bolu’nun geleceğini ve AK parti noktasına daha ileri mesafelere nasıl getirilir diye kafa yormak ve planlarımızı icra etmek bizim birinci görevimiz. Bizim Bolu’da elhamdülillah hiç bir şeye ihtiyacımız yok. Bütün seçimleri karşılayacak kadar gücümüz var. Tek ihtiyacımız olan ve korumamız gereken şey birlik ve beraberliğimizdir. Bunu çok iyi korumamız gerekiyor. Çünkü önümüzde çok ciddi bir süreç var. Hızla mahalli seçimlerine yaklaşıyoruz. Bayramdan sonra adayların tespiti noktasında sürecin başlayacağını tahmin ediyorum. Vakit daraldı. Seçimlere 7 ay gibi bir zaman kaldı. Bu sürecin çok iyi değerlendirilmesini ve bu sırada bizi bölecek, parçalayacak ve aramıza nifak sokacak söylemlerden ve eylemlerden çok özenle ve dikkatle kaçınmamız gerekli. Buna lütfen gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ediyorum.

 

12 BURCA AK PARTİ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”

Bizim Bolu’nun herhangi bir yerinde herhangi bir ismi belediye başkanı yapmak gibi bir görevimiz yok. Bizim herhangi bir yerde herhangi birinin il genel meclis üyesi yapmak gibi bir görevimiz yok. Bizim bir görevimiz var o da 12 mahalli idareler seçimi yapılacak olan yerde 12 burca 12 AK parti bayrağı dikmek görevimiz var. Bunu sizden istiyorum ve siz bu güçte ve yetenektesiniz. Bu sürecin sonunda bu 12 tane AK Parti bayrağını burçlara dikeceğiz.”Konuşmaların ve toplantının sona ermesinin ardından hep birlikte iftar yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124