Bayraktar; “Olayları korkuyla izliyoruz”

CHP Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanı Eda Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada; “IŞİD'ın Ortadoğu'da sözde 'İslam' adına yaptığı katliamlar gün geçtikçe artıyor. Grup, Türkmen halkına yaptıkları zulümden sonra Kürt halka da aynı kötü muameleyi uyguluyor. Son günlerde Kobani'de yaşanan ve ülkemize yansımasının bedeli 19 can olan olayları korkuyla izliyoruz” dedi.

 Bayraktar; “Olayları korkuyla izliyoruz”

Bayraktar, açıklamasını şu sözleriyle sürdürdü; IŞİD tüm Ortadoğu ülkeleri için çok ciddi bir tehdit haline geldi, en çok da Türkiye için. Tehdit İslam adına vahşi cinayetler işleyerek dini kirleten IŞİD'den daha büyük; asıl tehdit ülke içinde bizi bölen, ayrıştıran, can kayıplarına 'olağan' gözüyle bakan, yurtta misafirperverlik yaptığı örgüte sınırlarımız dışında savaş açtığı imajı veren zihniyet. Türkiye'ye en büyük zararı başarıdan uzak olan ve savaşı kapımıza getiren bu politika verdi. Aslında birkaç ay önce mühimmatla yakalanıp hesabı verilmeyen TIR’lardan, bugün sınırımıza dayanan IŞİD tehlikesini görmek mümkündü. Biz gençler uyarmıştık, "bu tırlar ne ola?" diye sormuştuk. Ancak muhalif seslerin bastırıldığı Türkiye'de, vekillerimizin verdiği soru önergelerine de tatmin edici ve aydınlatıcı cevaplar verilemedi. 

 

Bugün IŞİD hastanelerimizde tedavi gören, otobüslerimizde seyahat eden, üniversitelerimizde kendilerini protesto eden arkadaşlarımıza saldıran, İstanbul'da elini kolunu sallaya sallaya toplantılar düzenleyen, yani bilfiil sınırlarımız içinde örgütlenebilen bir terörist grup oldu. Bunun için hükümet sınır dışına asker gönderme yetkisini eline aldı. İyi bilinmesi lazım ki askerlerimizin sınır ötesinde burnu kanasa, sorumlu yine bu örgütün içerde yapılanmasına göz yuman hükümet ve duruma destek olan gruplardır. Biz Türkiye sınırlarına dayanan savaşı ve ülke içinde yaşanan olayları endişeyle izliyoruz. Diliyoruz ki güneydoğu illerimizde yaşanan kaos hali devam etmez, bu tehdit daha uzun sürmez.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124