Bayram ikramiyesinin kapsamı genişledi! O kişilere de ödenecek! Detaylar belli oldu! 2023 bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Bayram ikramiyesinin kapsamı genişledi! O kişilere de ödenecek! Detaylar belli oldu! 2023 bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Türkiye’deki tüm emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen bayram ikramiyelerinin kapsamı genişliyor. Detaylar belli oldu. Peki, 2023 bayram ikramiyesi ne kadar? İşte detaylar…

Emeklilere ve ilgili kapsamda yer alan vatandaşlara her yıl iki dini bayramda da ödenen bayram ikramiyelerinde yeni detaylar ortaya çıktı. 2023 yılında da kapsamı genişletilerek ödenmeye devam eden bayram ikramiyelerinde artışa da gidildi.

2018 yılından beri Türkiye’de uygulanan bayram ikramiyesinde ödeme miktarı kısa süre önce artırılmıştı. Son düzenleme sonrasında EYT ile emekli olanların da bayram ikramiyelerinden yararlanmaları sağlanacak.

2023 BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

2023 yılında birçok ücrette olduğu gibi bayram ikramiyelerinde de artışa gidildi. 1.100 TL’den 2.000 TL’ye yükseltilmesinin ardından birçok vatandaş bu gelişmeyi olumlu karşıladı. EYT’lilerin de bayram ikramiyesi almalarının ardından bu sayede yaklaşık 15,6 milyon vatandaş ikramiyelerden yararlanabilecek.

Türkiye’de özellikle düşük gelir grubunda yer alan emekliler için sağlanan destekler kapsamında bayram ikramiyeleri büyük bir heyecanla bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre ise bayram ikramiyesi ödemelerinde gelecek dönem için enflasyondaki artışa bağlı olarak yeni artışlar da yapılabileceği aktarılıyor. Beklentiler ise artmış durumda.

BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

İlk defa 2018 yılında tüm emekliler için ödenmeye başlayan bayram ikramiyelerinde kapsam genişlemiştir. İlk olarak 1.000 TL ödenen bayram ikramiyesi 2021 yılında 1.100 TL, 2023 yılı itibariyle de 2.000 TL’ye yükseltildi.

2023 yılı için ilk ödemeler Ramazan Bayramı’nda yapıldı. Şimdi ise Kurban Bayramı için ödemelerin en kısa sürede yapılması hedefleniyor. Tüm SGK emeklileri, EYT’liler, şampiyon sporcular, gazi ve şehit yakınları ile bu kapsamlarda yer alan tüm vatandaşlar bayram ikramiyesinden faydalanabiliyor.

2023 KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu yıl 28 Haziran Çarşamba günü idrak edilecek Kurban Bayramı için ikramiye ödemeleri de kısa süre sonra yapılacak. Kurban Bayramı’ndan bir hafta öncesinde ilgili kişilerin hesaplarına bayram ikramiyelerinin gönderilmesi bekleniyor. Kurban Bayramı için ödeme miktarı ise 2.000 TL olarak belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.