Baysal BTSO’ yu ziyaret etti

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Türker Ateş’i, Meclis Başkanlığına seçilen Gökhan Yaman’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eden Ahmet Baysal, kendilerine görevlerinde başarılar diledi.

Baysal BTSO’ yu ziyaret etti
 İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, beraberinde Vakıf Mütevelli Heyeti Şevket Sadık Çatladı, Nejat Eratalar, Fatih Yamaner ve Vakıf Sekreteri Mustafa Yaman ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in makamında gerçekleştirilen ziyarete Ateş’in yanı sıra TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lebibe Özçağlar ile Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Fırat, Ercan Albayrak ve Melih Yaman katıldı. Ziyarette Haziran ayında yapılan seçimlerde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Türker Ateş’i, Meclis Başkanlığına seçilen Gökhan Yaman’ı ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eden Ahmet Baysal, kendilerine görevlerinde başarılar diledi. Seben’e İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılacak olan yüksekokul ile ilgili bilgiler veren Ahmet Baysal, okulun protokolünün imzalandığını söyleyerek okulun iki bölüm ve 30 öğrenci ile eğitim-öğretim hayatına başlayacağı, yurt ve lojmanlarının ise hazır olacağı bilgisini verdi. Ahmet Baysal ayrıca, Mebrure-İlhan Bağışgil tarafından, Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi’ne bir adet spor salonu yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

“İlçelerimizdeki göçü durdurmamız lazım”

Ahmet Baysal ve Vakıf Yönetiminin ziyaretlerinden dolayı büyük onur ve memnuniyet duyduklarını kaydeden TSO Başkanı Türker Ateş, eğitim zincirine katılacak olan yeni halkadan dolayı Ahmet Baysal’ı ve Vakıf Yönetimini kutlayarak teşekkür etti. Türker Ateş, ilçelerin Bolu için çok önemli olduğunu dile getirerek “Eğitim yatırımları da ilçelerimizin gelişmesi için kritik öneme sahip. Merkez belki bir noktaya geldi; ama ilçelerimizdeki göçü durdurmamız lazım. Bunu her zaman işliyoruz. İller bazında teşvikler oluyor. Teşvikle gelen, teşvikle gidiyor. Ama ilçelerde, o yörenin kalkınması için yapılan teşviklerde ilçe halkı buna sahip çıkıyor. Halk sahip çıktığı sürece de göç duruyor. Vakfımızın yapacağı bu yatırımı bu yüzden çok önemsiyoruz. Bacasız sanayi dediğimiz hizmet sektörümüzün gelişmesi için, inşallah Seben halkı da arkadaşlarımızı benimser” dedi.İlçelerin her birinin birbirinden güzel olduğundan ve bu ilçelere destek verilmesi gerektiğinden söz eden Ateş, “Siz kendi adınıza çok güzel ve büyük bir destek sağladınız. Bir ivme kazandırdınız. İnşallah biz de Oda olarak oralara hizmet götürülmesine katkıda bulunmaya çalışırız. İnşallah mikro ölçekli teşvikler de oluşur. O zaman ilçelerimizin gelişmesi ve kalkınması sürecine önemli bir destek verilmiş olur” şeklinde konuştu. TSO Başkanı Türker Ateş ayrıca, TOBB tarafından Bolu’ya yaptırılacak olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile ilgili de Ahmet Baysal’a ve Vakıf Mütevelli Heyeti’ne bilgiler aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2013, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124