Baysal tarihe not düştü!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı ziyaret eden Bolu heyetinde yer alan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Türkiye’de kurulan ilk vakıf üniversitesi olduğunu hatırlatarak yeni YÖK yasa tasarısında yer alan Vakıf Üniversiteleriyle ilgili yapılacak değişiklik hakkında ki önerilerini Bakan Avcı’ya aktardı.

Baysal tarihe not düştü!
 AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün de yer aldığı heyet Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı makamında ziyaret etti. Bakan Nabi Avcı'ya gerçekleştirilen ziyarette Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ile Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü'nün yanı sıra İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bağışcılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram ve İzzet Baysal Vakıf Sekreteri Mustafa Yaman hazır bulundu. Milli Eğitim Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in de bulunduğu ziyarette İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, İzzet Baysal Vakfının Bolu’daki yatırımlarından bahsetti ve kazandırdığı eğitim kurumları hakkında bilgi aktarımında bulundu. Baysal, Bakan Avcı’ya yaptığı sunumda “Amcam İzzet Baysal, eğitim kurumlarına ayrı bir ilgi gösterirdi. Bunun neticesi olarak ta kuruculuğunu yaptığı vakıf, Bolu’ya bir çok okul ve bir üniversite kazandırmıştır” dedi.

 

“Türkiye’deki ilk vakıf üniversitesi Abant İzzet Baysal Üniversitesidir”

 

 

Ahmet Baysal ayrıca Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Türkiye’de kurulan ilk vakıf üniversitesi olduğunu hatırlatarak yeni YÖK yasa tasarısında yer alan Vakıf Üniversiteleriyle ilgili yapılacak değişiklik hakkında ki önerilerini Bakan Avcı’ya aktardı. Üniversitelerde vakıflardan en az 1 kişi tarafından temsil edilmesi hakkında görüş bildirdi. Bağışcılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram da yapılan ziyarette Bakan Nabi Avcı’ya Bağışcılar Vakfı’nın eğitim amaçlı kurulduğunu ve okul öncesi çocuklara yönelik hizmetler verdiğini söyledi.

Erbayram ayrıca Bağışcılar Vakfı’nın projeleri hakkında da bilgi paylaşımında bulundu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise kendisine gerçekleştirilen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken Bolu’da İzzet Baysal Vakfı’nın yaptığı eğitim yatırımları hakkında bilgi sahibi olduğunu fakat bu görüşme ile birinci ağızdan duymanın daha iyi olduğunu,  bu yatırımların gurur verici olduğunu en kısa zamanda bu kurumları yakından görmek adına Bolu’ya bir ziyaret gerçekleştirmek istediğini ifade etti. Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise gerçekleştirilen ziyaret sonrası yaptığı açıklamada "Sayın Bakanımıza İlimizdeki eğitim kurumları ile İzzet Baysal Vakfı ve Bağışcılar Vakfının eğitim yatırımları hakkında bilgi aktarımlarında bulunduk . Son derece verimli geçen bir ziyaret oldu." dedi Bakanlıkta ki görüşmenin bitiminde TBMM geçilerek meclis restoranında birlikte yenilen öğlen yemeği ardından görüşmeler son buldu.

 

 


Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2013, 20:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyhmus  ayan
şeyhmus ayan - 6 yıl Önce

ne olursan ol insan ol

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124