Belediyedeki Operasyonlar

Erhan Beykoz

Belediyedeki Operasyonlar
 Bolu olabildiğinden daha hızla büyüyor. Gün geçtikçe nüfus yoğunluğu artıyor! Bu gelişmelere paralel işler yoğunlaşıp, bütçeler büyüyor.

Bolu belediyesinin bütçesi de 2013 itibarıyla 100 milyonun üzerinde bir rakama çıktı. Cumhuriyet döneminden günümüze yapılaşmada ki çarpık kentleşme çözüm bekliyor. Son üç yıldır da kısmen çözüm bulunurken, daha alınması gereken çok yolumuz olduğunu da unutmamalıyız.

Belediye meclisindeki görev süremizin son 6 ayına girdik. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce iş yapmaya, halkın menfaatleri doğrultusunda geleceğe dair doğru olan kararlarda destek olmaya, yanlış olanları düzeltmeye ve karşı çıkmaya, eksikleri gidermeye çalıştık. Muhalif olarak başka yapacak bir şeyimizin olmadığı ortadadır. Bundan sonrası yurttaşların değerlendirmesinde olacağı da kesindir.

Belediyede çalışan bürokratından, memuruna, işçisinden başkan ve yardımcısına hatta meclis üyelerine kadar herkesi tanıma şansımız oldu.

Belediyenin 5393 sayılı yasasını mevzuatı öğrendik, diyebilirim. Yasal olanlar kadar, çalışanla çalışmayanı da gözlemledik. İş üreten, yatan, görevden alınan, görev verilen herkes hakkında ister istemez bilgi sahibiyiz.

Lafı fazla dolandırmadan konuya geleyim, son 3 yıldır gecesi gündüzü, makamı olmadan çalışan Başkan Yardımcısı Mehmet Zübeyir Serin’in istifasını öğrendim. Bolu’ya ilk geldiği anda kavgalarla gündeme düşen yardımcı! Bir dönem içinde yetkileri sınırlı olan, sonrasında mevzuattaki açıktan faydalanılarak özel kalem müdürü yapılan Sayın Serin, istifa etmiş. Bildiğim kadarıyla iki kez görevden alınıp, son kez dayanamayarak istifa ettiğidir!

Geldiğinde merak edilen, aradan 4 yıl geçtikten sonra Bolunun dokusuna uyum sağlayan biri. Uyumun çalışmasına engel olmadığı, farklı olarak konuşarak çözüm bulan ve akılcı çözümler üreten oldu!

Makam, mevki, saltanat, kavgacı kimliği yerine akılla mantığını birleştirerek sorunların çoğunu yerinde çözdü!

Siyaset gözetmeksizin sadece işine yoğunlaşıp belediyeye binlerce lira katkı sağladı!

Olmaz demedi, tarafları dinledi ve mutlaka uzlaşarak kırmadan, dökmeden çözümsüzlükleri çözdü!

Bolu’yu tam anlamıyla çözdükten sonra ne olduysa istifa etti. Mahallelerde yıllardan günümüze gelen cadde ve sokakların genişlemesini yasalardan aldığı güçle genişletti.

Sorun nedir bilemem ama belediye için büyük kayıp olduğu ortadadır. Sayın Serin gibi belediyemizde yetişmiş değerler vardır. Bunlara bir örnek verip(Necmi Arman) diğerlerini sahada görebileceğinizi hatırlatırım. Bu değerler kolay yetişmiyor ama çok kolay harcanabiliyor! Bu aşamadan sonra kenar mahallelerimizde işin içinden nasıl çıkacağınızı merak etmiyor değilim. Hayırlısı olsun bakalım…

Taşkıran Olayı

28 yıldır Bolu Belediyesinde memur olarak görev yapan bürokrat. Adına birçok dedikodu yapıldı. Beni ilgilendiren “İkna suretiyle irtikap” suçunu işlediği iddia edilen Yaşar Taşkıran’a yapılan operasyondur. Zamanlama ve tarih olarak iyi irdelenmesi, gerekir. Yapılan operasyonun Sayın Taşkıran’a değil, Ak Parti içindeki çekişmelerin dışa vurumu olup, Başkan Alaaddin Yılmaz’a olduğu kesindir. İç hesaplaşmaların zayıf halkaya saldırısı, fillerin tepişip çimlerin ezilmesidir. Diğer taraftan ilk mahkemede tutuksuz yargılanması gereken Taşkıran’ın, neden içerde tutulduğudur. Devleti dolandıranların ellerini kollarını sallayarak dolaştığı günümüzde, siyasetin çekişmelerinden içerde kalan Taşkıran’a yazık oluyor. Bu vahim olayın kokusunun yakında çıkacağından eminim. O zaman kim neler söyler, kim nasıl kıvırır, kim kimi satar hep beraber görürüz.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 21:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Yener
Kadir Yener - 8 yıl Önce

sayın beykoz,bilindiği üzre necdet gören taşkıranı pasivize etmişti,yüksel ceylan gelince palazlanmaya başladı.işi iyice öğrendiği için alaadin yılmaz da onu en güzel !!! yerlere getirdiki birlikte faydalanalım...insan olan azla yetinmesini bilendir..haram bir gün mutlaka çıkar...

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124