Ben bir sıkıntı görmüyorum

Ben bir sıkıntı görmüyorum

CHP’de sağ eğilimli isimlerin listelerde üst sıralarda yer alması sol-sosyal demokrat tabanda büyük bir sıkıntı yarattı. Konu ile ilgili olarak konuşan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu CHP’nin emeğe dayalı bir...

CHP’de sağ eğilimli isimlerin listelerde üst sıralarda yer alması sol-sosyal demokrat tabanda büyük bir sıkıntı yarattı. Konu ile ilgili olarak konuşan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu CHP’nin emeğe dayalı bir kitle partisi olduğunu söyleyerek;”Partimize katılan bu isimler CHP’nin tüzüğünü ve programını okuduktan sonra partimize üye oldular. Ben bu yüzden Genel merkezin doğru bir sıralama yaptığını düşünüyorum.”dedi.

 

CHP’de Ergenekon sanıklarından Mehmet Haberal, Sinan Aygün,Eski DYP milletvekili Aydın Ayaydın, Demokrat Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Elazığlı Halidi Nakşibendi şeyhi Halit Hoca'nın torunu ilahiyatçı Dr. Muhammed Çakmak,Eski DYP Milletvekili Turan Tayan, eski Türkiye Partili Bülent Kuşoğlu gibi sağ eğilimli isimlerin  seçilecek yerlere konması tepkileri de beraberinde getirdi.Partideki Milliyetçi,muhafazakar ve piyasacı politikalara karşı olmalarıyla bilinen Engin Aysever ,Ercan Karakaş ve Hilmi Yarayıcı gibi sol sosyal demokrat isimlerin seçilemeyecek yerlere konması ya da milletvekili adayı bile gösterilmemesi dikkat çekerken bu durum birtakım istifaları da beraberinde getirdi.

12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adaylığı başvurusu yapan Grup Yorum'un eski solistlerinden Hilmi Yarayıcı, parti üyeliğinden ve adaylıktan istifa ettiğini açıkladı. CHP Parti Meclisi üyesi Enver Aysever ise İstanbul 1. Bölge'den 16. sırada aday gösterilince partideki görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti. SHP döneminde bakanlık yapan, Ergenekon terör örgütünün faaliyetleri ile meşhur "Dolmabahçe görüşmesi"ni “Birgün” gazetesindeki köşesine taşıyan ilk isimlerden olan Fikri Sağlar’da geçtiğimiz ay yapılan Parti Meclisi toplantısında partiye kabul edilmemişti. Konu ile ilgili olarak değerlendirme yapan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu CHP’nin emeğe dayalı bir kitle partisi olduğunu söyleyerek;”Partimize katılan bu isimler CHP’nin tüzüğünü ve programını okuduktan sonra partimize üye oldular. Aralarında çok değerli isimler var. Ben bu yüzden Genel merkezin doğru bir sıralama yaptığını düşünüyorum. Çeşitli gerekçelerle görevlerinden istifa eden arkadaşlarımızın aldığı kararlara ise saygı duyuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.