BİLİM FUARLARI BİLSEM’İN SERGİSİYLE SON BULDU

BİLİM FUARLARI BİLSEM’İN SERGİSİYLE SON BULDU

Bolu’da bu yıl 14 okulumuz, hazırladıkları sergilerle “TÜBİTAK Bilim Fuarları”na katıldılar. Öğrenciler, eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergilediler.

Haber: Ceylan BEYKOZ

Bilim fuarlarıyla, bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak öğrenilmesi amaçlandı.

“TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları” Bilim ve Sanat Merkezinin hazırladığı sergiyle son buldu. Katılımın yoğun olduğu sergiye Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, Şube Müdürleri Bayram Kundakçı, Levent Şener, Metin Kandiş, Muvafık Kılıç, Recai Yörük, Saniye Yurtsever ve Yücel Taşdemir katıldı.

Öğrenciler hazırladıkları araştırma projeleri ve deneylerle izleyicilere bilgilerini aktardı. Stantları gezen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, öğrencilerden projelerinin sunumlarını dinledi. Hatıra fotoğrafları çektirdi. Birbirinden güzel çalışmalarıyla öğrenciler TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarında bu seneki finali yaptı.

Sergilerin gezilmesinin ardından Bilim ve Sanat Merkezi bahçesinde kimyasal maddelerle hazırlanan gösteri izlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.