Bilim ve Teknoloji Merkezi geliyor

Bolu Belediyesi tarafından kurulacak olan Bilim ve Teknoloji Merkezinin ilk adımları atıldı.   Bolu Belediyesi tarafından, çocuklar ve gençlerin, bilimsel konularda farkındalığının artırılması amacıyla Bilim ve Teknoloji...

Bilim ve Teknoloji Merkezi geliyor

Bolu Belediyesi tarafından kurulacak olan Bilim ve Teknoloji Merkezinin ilk adımları atıldı.

 

Bolu Belediyesi tarafından, çocuklar ve gençlerin, bilimsel konularda farkındalığının artırılması amacıyla Bilim ve Teknoloji Merkezi kurulacak. Büyükşehir Belediyesi statüsündeki illerin ardından, Mardin’de kurulma çalışmaları devam eden Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Bolu’da da kurulmasına ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bir sunum yapıldı. Bursa Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan’ın gerçekleştirdiği sunumda, geleceğin bilim adamlarını yetiştirecek ve bilimsel şovların sergilenebileceği alanların yer aldığı merkezin taslak planı ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi.

 

“Geleceğin Bolu’sunu şimdiden şekillendiriyoruz”

Sunumun ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da proje ile ilgili bir açıklama yaparak, “Ülkemizin ve ilimizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızı bilim adamı olmaya teşvik etmeliyiz fikrinden yola çıkarak Bursa’da güzel bir örneği olan böyle bir merkezin ilimize de kazandırılması noktasında bir çalışma başlattık. Bu proje ile ilimizde yaşamlarını sürdüren çocuklarımıza, gençlerimize gelişmiş ülkelerdeki şartları sunmayı hedefliyoruz. Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Bu kapsamda onlar için uygun ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Yeniliğe önem verdiğimizde, gerekli alt yapıyı kurduğumuzda çok büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyor, bu projenin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.  Öte yandan, avam proje onaylanırsa Bolu Belediyesi’ne ait olan Katlı Oto Park’ın ikinci katı bundan sonra bilim ve teknoloji merkezi olarak hizmet verecek.  Merkez ile öğrenim hayatında daha çok okuma ve dinlemeyle öğrenen çocuklar, burada deney yapacak, bilime dokunarak öğrenecekler.

Toplantıya, Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan,  Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve Bolu’da faaliyetlerini sürdüren mimar ve mühendisler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124