Bir ilke imza attık

Bir ilke imza attık

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Cemal Özsoy Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm vatandaşların askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlattıklarını ve isteyenlerin  www.chp.org.tr/HaneSorgula.aspx adresine...

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Cemal Özsoy Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm vatandaşların askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlattıklarını ve isteyenlerin  www.chp.org.tr/HaneSorgula.aspx adresine girerek bilgilerini kontrol edebileceklerini ifade etti.

 

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Cemal Özsoy 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde seçim sonuçlarına güven duyulması ve olası hataların önlenmesi için seçim günü işlemleri kadar seçim öncesindeki askı işlemlerinin de hayati öneme sahip olduğunu söyledi. Daha önce yapılan seçimlerde vatandaşların şikâyetlerine konu olan yanlışlıkların, eksikliklerin ve fazlalıkların Muhtarlıklara asılan Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri’nin kontrol edilerek bulmanın kolay olmadığını söyleyen Özsoy; “ Bu nedenle Cumhuriyet halk Partisi olarak tüm vatandaşlarımızın askı listelerini kolayca kontrol edebilecekleri bir uygulamayı başlatmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız www.chp.org.tr/HaneSorgula.aspx adresine girerek nerede oy kullanacaklarını, kayıtlı bulundukları hanede oy kullanacak diğer seçmen bilgilerini ve kayıtlı bulundukları adreste (bina/apartman vb.) oy kullanacak diğer seçmenlerin ad-soyadı bilgilerini görebileceklerdir.Hatalı olan bilgilere dönük itirazların 31 Mart 2011 tarihine kadar İlçe Seçim Kurullarına yapılması gerekmektedir. Vatandaşlarımızı, Türkiye’de ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gerçekleştirilen bu uygulamayı kullanmaya ve yakınlarına duyurmaya davet ediyoruz.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.