Biri başkanlığın biri de özerkliğin peşinde...

  MHP İzmir Eski milletvekili ve Genel başkan danışmanı Şenol Bal “Açılım süreciyle ortaya nasıl bir tablo çıkacağı Diyarbakırdaki nevruz kutlamaları sayesinde anlaşılmıştır. Biri başkanlığın biri de...

Biri başkanlığın biri de özerkliğin peşinde...

 

MHP İzmir Eski milletvekili ve Genel başkan danışmanı Şenol Bal “Açılım süreciyle ortaya nasıl bir tablo çıkacağı Diyarbakırdaki nevruz kutlamaları sayesinde anlaşılmıştır. Biri başkanlığın biri de özerkliğin peşinde PKK’nın silahlı güçleri yurt dışına çıkınca silahlarını toprağa mı gömecekler? “ dedi.

 

Haber; Duygu Kaya

 

 

MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan ve İzmir Eski milletvekili MYK üyesi Şenol Bal MHP Bolu il teşkilatını ziyaret ederek gündemi değerlendiler. Erdoğan Diyarbakır’daki  nevruz kutlamaları sırasında yaşanan görüntülerin kabul edilemez olduğunu söyleyerek “Çok ciddi endişeler içindeyiz. Halkımız AKP trenine bugüne kadar 3 kez bindi ama bu trenin nereye gittiği nevruz kutlamaları sırasında ortaya çıkmıştır.” Dedi. Türk bayrağının Diyarbakırdaki nevruz kutlamaları sırasında dalgalanmadığına dikkat çeken Erdoğan; “Bahsedilen birliktelik hangi bayrak altında gerçekleştirilecektir merak ediyorum.3 gün önce Çanakkale zaferini kutlayan bir ülkede böyle bir rezaleti yaşamaktan dolayı utanç duyuyorum” dedi.

 

 

“Bölünmeye giden yolun önünü açmak istiyorlar”

 

İzmir Eski milletvekili ve Genel başkan danışmanı Şenol Bal ise Türkiye’nin vahim bir süreçten geçmekte olduğuna vurgu yaparak; “Türkiye’de önce rejimini değiştirmek sonra da bölünmeye giden yolun önünü açmak istiyorlar. Açılım süreciyle ortaya nasıl bir tablo çıkacağı Diyarbakırdaki nevruz kutlamaları sayesinde anlaşılmıştır. Diyarbakır’daki görüntüler Nevruz’dan ziyade bir zafer bayramıdır. Önce devlet kurumlarını sonra da medyayı ele geçirdiler.” Dedi. AKP’nin getirmek istediği başkanlık sistemiyle diktatörlüğün önünün açılacağına dikkat çeken Bal; “Biri başkanlığın biri de özerkliğin peşinde PKK’nın silahlı güçleri yurt dışına çıkınca silahlarını toprağa mı gömecekler? “ dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124