“Biri çiziyor biri denetliyor”

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Kent Meydanı projesi kapsamında yürütülen projenin çiziminin Mimar Uğur Tunçok’ un kızı olan yüksek mimar Mine Tunçok’a verildiğini iddia ederek” Sayın Tunçoklara bu projenin çizimi için ne kadar para ödenmiştir? Projenin denetçisi olarak görünen Uğur Tunçok ile Bolu belediyesi arasında bizim bilmediğimiz bir şey mi var?” dedi.

“Biri çiziyor biri denetliyor”
 CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Kent Meydanı projesi kapsamında yürütülen çalışmalardan hiç kimsenin haberi olmadığını söyledi. Özcan;“Orası için 7 tane mimar proje çizmişti. Bu projelerin hiçbirisi beğenilmedi. Yeni bir proje yarışması açılacağına ya da başka yerlerden teklif alınacağına kent meydanı projesinin çizimi Bolu belediyesi tarafından Mimar Uğur Tunçok’ un kızı olan yüksek mimar Mine Tunçok’a verildi. Henüz 2 yıllık mesleki tecrübesi bulunan böylesine önemli bir Projenin çizimini Mine Tunçok yapıyor kontrolünü ise baba Uğur Tunçok yapıyor. Bu nasıl bir iştir? Kamuoyunda “Akil adam” olarak bilinen Uğur Tunçok hangi resmi sıfatla Bolu belediyesinin imar işlerinde söz sahibi olmaktadır?” dedi.

 

“ Bu işten meclis üyelerinin haberi yok”

 

Bu işlerden Bolu belediye meclisinde görev yapan meclis üyelerinin haberinin olmadığını savunan Özcan” “Aynı zamanda bu konu hakkında Mimarlar odasının görüşlerine de başvurulmamış yani gizli kapaklı bir şekilde kent meydanı projesinin işi baba-kız Tunçoklara verilmiş. Biri çiziyor biri denetliyor. Eğer bu konuda Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz kamuoyuna bir açıklama yapmazsa bu işle ilgili elimdeki bilgilerin bir kısmını daha Bolu kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

 Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kanuni
Kanuni - 8 yıl Önce

önceden bu işler bolu'lu olmayanlara veriliyordu. unutma!!!

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124