Biri şizofren ama katil Diğeri de şizofren ama ekmek parasının peşinde

Bolu’da iki farklı insan ikisi de kadın ikisi de şizofren. Ama, birisi şizofren olmasına rağmen devlet dairesinde rahatlıkla çalışın birde gencecik kızımız Bigem Çubukçuoğlu’nun katili. Diğeri ise şizofren hastası olduğu için çalıştığı tekstil fabrikasından işten atılan 33 yaşındaki Hülya Yaman. Yaman hasta olduğu için işten atılınca ekmek parası kazanmak için sokaklarda tartı aleti ile insanları tartarak ekmek parası kazanmaya çalışması “Bu ne yaman çelişki anne” cümlesini hatırlattı.

 Biri şizofren ama katil Diğeri de şizofren ama ekmek parasının peşinde

Haber: Kasım ŞAHİN

Yıllardır şizofren hastası olduğu halde resmi dairelerde çalıştırılan, çalıştığı kurumlarda sürekli saldırılarda bulunan, hatta 4 ay önce İzzet Baysal Caddesi’nde genç bir kadına saldıran bu yetmezmiş gibi hayatın baharında olan gencecik kızımız Bigem Çubukçuoğlu’nu hunharca 3 bıçak darbesiyle öldürüp hem ailesinden hem de bu hayattan koparan, buna rağmen akli dengesi yerinde yoktur raporu alabilmek için işlediği suçtan kurtulmaya çalışan bir katil zanlısı.

Dün sokaklarda yanına koyduğu tartıyla gördüğümüz 33 yaşındaki Hülya Yaman’ın da bir şizofren hastası olduğunu öğrendik. Yanına gittik ve kendisiyle konuştuğumuz ortaya bam başka bir şizofren hastasıyla karşılaştık. Bırakın cinayet işlemeyi sineği bile incitmekten korkan bir şizofren hastasıyla karşılaştık. Bakın elinde şizofren olduğuna dair rapor olmasına rağmen neler anlattı:

“Eşimden boşandım. Annem ve kız kardeşimle birlikte yaşıyorum. Hem kendime hemde aile bütçesine katkı sağlamak için ekmek parası için bir tekstil fabrikasına girdim. Fakat, şizofren hastası olduğum için işten çıkartıldım. Ben insanlara zarar veremem. Kimseyi öldüremem, sineği bile incitmem. Ama, işsiz kalınca, ekmek parası kazanmak için çareyi insanları 1 lira karşılığında tartmakta buldum. Bir çok insan bana kötü gözle bakıyor. Gencecik kadının yaptığı şu işe bak diyerek beni hor görüyorlar. Namusumla kimseye zarar vermeden ekmek parası kazanmak suç mu Bolu’da ?” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. İşte bir tarafta şizofren hastası katil zanlısı diğer yanda yine bir başka kadın şizofren hastası ekmek parası peşinde koşan!!! 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124