Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın İl teşkilatını hedef alan açıklamaları sonrasında sessizliğini bozdu. İl Başkanı Sayın, açıklamasında her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan dönemleri yaşadıklarını belirterek “Bugünler böyle kişisel meseleleri gündeme getirip bunlar üzerinden polemikler üretip kendi aramızda birlik, beraberliğe zarar verme zamanı değil” şeklinde konuştu.

Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır
 Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kamuoyunu fazlasıyla meşgul eden açıklamaları sonrası İl Başkanı Ömer Sayın sessizliğini bozarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ülke gündeminin ve bölgenin hassas bir süreçten geçtiğini ve bu tür diyalogların hem partiye hem de kendilerine zarar vereceğini söyleyen İl Başkanı Sayın, “Bölgemizde, ülkemizde ve dünyamızda çok önemli gelişmeler oluyor ve bunları hepimiz izliyoruz. Hakikaten bu gün her zamankinden daha fazla birliğe, beraberliğe ihtiyacımızın olduğu dönemleri yaşıyoruz. Bu günlerde böyle kişisel meseleleri gündeme getirip bunlar üzerinden polemikler üretip kendi aramızda birlik, beraberliğe zarar verme zamanı değil.” Şeklinde konuştu. Sayın; “Kişisel meselelerimizi arkamıza atıp, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek ortak paydaların üzerinde durmaya ihtiyacımız var. O nedenle, Mısır’da dün akşam bir darbe olmuşken, ülkemiz son bir aydan beri çok basit bir mesele yüzünden sokaklarda çok ciddi bir kargaşaya çıkarılmasına birileri tarafından gayret edilmişken, ben böyle kişisel meseleleri konuşmak istemiyorum. Yapılacak böyle konuşmalarında hem partimize, hem bizlere zarar vereceğini düşünüyorum. Onun içinde değerlendirmeye tabi tutmuyorum.” Dedi.

 “Cumhuriyet Halk Partisi

darbe’nin savunucusu konumunda”

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, Mısır’da Ordunun gerçekleştirdiği darbe girişimi sonrası değerlendirmelerde bulunarakBurada kaybeden demokrasi oldu, demokrasiyi savunan ülkeler kaybetti. Mısır halkı çok şey kaybetti, umarım bundan sonra iş savaşa doğru sürüklenmez” dedi. Sayın CHP Tunceli Milletvekili Tamer Genç’in TBMM’de Başbakan Erdoğan’ı hedef alarakZannediyor musun ki Tayyip Erdoğan, aldığın 5 bin polis seni koruyacak. İşte gördünüz Mursi ne duruma geldi. Onun da çevresinde çok polis vardı. Dolayısıyla hiçbiriniz kendinize güvenmeyin” şeklindeki ifadeleri için ise, “Türkiye’deki darbeler tarihine baktığımız zaman CHP’nin bu darbeler içerisinde önünde ev arkasında ne kadar önemli rol oynadığını zaten herkes bilmektedir” şeklinde konuştu.

 

 

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Mısır’da yaklaşık bir yıl önce demokratik seçimlerle iş başına gelen Muhammed Mursi yönetiminde Ordu’nun yönetime el koyması sonrası değerlendirmelerde bulundu.Darbenin, yaklaşık 90 Milyon nüfusu ile Ortadoğu’nun en büyük ülkelerinden biri olan Mısır için “üzücü bir gelişme” şeklinde yorumladı. İl Başkanı Ömer Sayın “Mısır’da bir yıl önce 30 yıllık Hüsnü Mübarek rejiminden sonra seçimle iş başına gelen Muhammed Mursi yönetiminin bir askeri darbe ile görevine son verilmiş olması gerçekten Türkiye’yi ve bölgemizi ve hatta bütün dünyayı ciddi olarak etkiledi” şeklinde konuştu.

“MISIR, UMARIM BUNDAN SONRA İŞ SAVAŞA DOĞRU SÜRÜKLENMEZ”

Sayın “Ortada hiç bir şey yokken birilerinin sokakları işgal etmesiyle ve bazı dış güçlerin ve de Mısır içinde ki bazı kemikleşmiş ve kök salmış yapıların devreye girmesi sonucunda bir darbe oldu. Burada kaybeden demokrasi oldu, demokrasiyi savunan ülkeler kaybetti. Mısır halkı çok şey kaybetti. Mısır, umarım bundan sonra iş savaşa doğru sürüklenmez. Çünkü bir kargaşa çıkarsa, %50’den fazla oy almış Mursi taraftarlarının hala sokaklardaki direnişi devam ediyor. Umarım ordu sivil insanlara karşı silah kullanmaz. Aksi halde öyle bir şey olursa çok ciddi kaos çıkar” dedi.

“TÜRKİYE TARİHİNDEKİ DARBELERE BAKTIĞIMIZ ZAMAN CHP’NİN HEP ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR!”

Sayın, ayrıca CHP Tunceli Milletvekili Tamer Genç’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başbakan Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarını da değerlendirdi.  Sayın, Milletvekili Kamer Genç’in, mecliste yaptığı konuşmada “Görüyor musun Mursi ne oldu?  Diyerek Sayın Başbakanımıza laf atmaya kalkıştı. Genç, burada Mısır’da olan olayların, demokratik ve meşru hükümete yapılan darbenin adeta savunucusu konumuna geçmiştir. Ve buna da ne yazık ki CHP’de net bir duruş sergileyememiş, sadece CHP, kurulduğundan bugüne kadar darbelerin yanında ve arkasında olmamıştır gibi çok gülünç bir beyanatta bulunmuştur. Bu hakikaten gülünçtür. Türkiye’deki darbeler tarihine baktığımız zaman CHP’nin bu darbeler içerisinde önünde ve arkasında ne kadar önemli rol oynadığını zaten herkes bilmektedir” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE, BÜTÜN ORTADOĞU VE 3. DÜNYA ÜLKELERİNE ÖRNEK OLMUŞ BİR ÜLKE”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “3 Kasım 2002 seçimleri haklın sesini duyurmak ve halkın yönetimine sahip çıkması açısından önemlidir. Türkiye, bütün Ortadoğu ve 3. Dünya ülkelerine örnek olmuş bir ülkedir” dedi.Son olarak, bu olayların en kısa sürede sona ermesi temennisinde bulunan ve gezi parkı olaylarına da göndermede bulunan İl Başkanı Sayın, “Gezi Parkı’nda ki insanların ‘Gezi Parkı’ adı altında sokakları işgal etmesi, Mısır’daki sokakları işgal eden insanlara örnek olmuşlardır diye düşünüyorum! Çünkü ben Mısır’daki sokakları işgal eden muhaliflerin ve o insanlarında neden oralarda olduklarını bildiklerini zannetmiyorum. Çünkü Mısır’daki Ergenekonvari çok derin yapılanmalar ve dış güçler Mısır’ı karıştırmışlardır. Umarım en kısa sürede demokrasiye geri dönülür” şeklinde konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2013, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124