“Biz birlikte Türkiye’yiz”

AK Parti Bolu Teşkilatı bayramın 2. günü bayramlaşma merasiminde bir araya geldi. Yoğun bir katılımın olduğu bayramlaşma törenine AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Birlik ve beraberlik rüzgârları esen bayramlaşma merasiminde konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, “İşte bizim farklı fikirlerimiz bizim çok geniş ufuk çizgimizdir. Bizim farklı fikirlerimiz, siyasi derinliğimizdir” diyerek; “Hiçbir zaman bizi bölmek ve parçalamak isteyen insanlar o kirli ve kötü emellerine ulaşamayacaklardır” şeklinde konuştu.

“Biz birlikte Türkiye’yiz”
 Bayram hoşgörüsünün, birlik ve beraberliğin oldukça yoğun yaşandığı bayramlaşma töreninde AK Parti Bolu teşkilatını bir araya geldi. Parti binası önünde gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu bayramlaşma töreninde yapılan konuşmalarda AK Parti’nin kucaklayıcı ve bütünleştirici bir parti olduğuna dikkat çekildi. Uzun kuyrukların oluştuğu bayramlaşma sırasında bütün partililer tek tek bayramlaşırken, partililere üzerinde ‘AK Parti’ yazılı çikolata ve kolonya ikramında bulunuldu.

KUTLU: “GELENEK DEĞİŞMEDEN DEVAM EDİYOR”

Bayramlaşmanın ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şunları kaydetti; “AK Partimizin kuruluşundan bu yana bayramların 2. günü saat 2’de parti il teşkilatımızla birlikte yapmış bulunuyoruz. Bugüne kadar hakikaten son derece güzel bir şekilde teşkilatlarımızın katılımıyla gerçekleştiriyoruz. İnşallah bundan sonra da hep birlikte nice bayramlara erişiriz.”

YILMAZ: RESMİN %70’İ TAMAMLANDI.

Kutlu’nun ardından söz alan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, partilileri selamladıktan sonra belediye çalışmalarından bahsetti. Çalışmaların %70’inin tamamlandığını ifade eden başkan Yılmaz, şöyle konuştu.

“Bolumuzda sizler sayesinde görev alan birisi olarak, sizlerden aldığımız emaneti 9 buçuk yıldır Bolu’da sürdüren biri olarak, sizlerin başını yer eğdirmemek için hiç yılmadan, dik, istikrarlı bir şekilde çalışmalarımızı yürütmekteyiz.  Bolu ile ilgili bir fotoğrafımız var. 9 yılı aşkın bir süre içerisinde o fotoğrafa nakşetmek için elimizdeki fırçayla Bolu’da fırça darbeleri vuruyoruz. Bu vurduğumuz darbelerle Bolu yavaş yavaş yeni şekline dönüşüyor. Allah en güzel coğrafyayı bize, Bolu’ya vermiş, o coğrafyayla bütünlüğü sağlayacak bir resmi de sizlerin gücü ve desteği ile biz aldığımız görevi yerine getirecek şekilde Bolu’da fırça darbeleri ile resmi tamamlamaya çalışıyoruz. Şuan itibariyle resim %70 tamamlanmış durumda. Resim tamamlandığında ideamız Türkiye değil, dünya. Dünyada yaşanılabilir en güzel kenti biz Bolu’da sizlerden aldığımız destekle inşallah gerçekleştireceğiz.

“BİZ YÜK OLMAK İÇİN DEĞİL, HEM GENEL BAŞKANIMIZ VE BİZLER İZ BIRAKMAK İÇİN GELDİK”

 “Siyaset, hizmet etmek için sadece bir araçtır” diyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti; “Siyaset sayesinde seçilenler ise hayallerini kendi illerine yansıtmaları lazım. Eğer bu işi yansıtabilirler ise iz bırakırlar, yani eser bırakırlar.  Yoksa belediye başkanı olarak girdiğimde çok resim görüyorum belediye başkanları! Acaba bunlar Bolu’da ne yaptılar diye düşündüğümde kafamda bir iz yok. Eğer sizler sayesinde seçilen AK Partili bir Belediye Başkanı olarak iz’siz gideceksem oradan, benim bulunmam o ile sadece yük olur. Biz yük olmak için değil, hem Genel Başkanımız hem de Belediye Başkanlarımız iz bırakmak için geldik.  Ve bu izi de sonuna kadar bırakacağız sizler sayesinde.”

MİLLETVEKİLİ KÜPÇÜ’NÜN GÜNDEMİ: GEZİ PARKI OLAYLARI VE ORTADOĞU

Başkan Yılmaz’ın ardından ise sırasıyla Milletvekilleri Küpçü ve Ercoşkun partililere hitap etti. Her iki milletvekilinin de birlik ve beraberlik dolu konuşmalarının arasında Gezi Parkı olayları ve Ortadoğu’da yaşanan olaylar vardı.

Partilileri selamlayıp, bayramını kutlayan Milletvekili Küpçü konuşmasında “Bolu’yu nakış nakış işleyen bir irade var. 285 bin nüfusa sahip, 8 ilçesi 4 beldesi olan Bolu gibi, 81 tane vilayet nakış nakış işleniyor. Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata dair ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Elbette ki bu değişim ve dönüşüm, milletimiz açısından önemli olmakla beraber AK Parti’nin değiştirdiği bu ülkede bir şey var benim ve milletinde önemsediği. Adalet ve Kalkınma Partisi milleti merkeze koyuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin bu millet nezdinde tecelli etmesine yürekten inanıyor ve bununla ilgili icraatlar yapıyor” şeklinde konuştu.

KÜPÇÜ: “BİZ DEMOKRASİ DIŞI YÖNTEMLERE, BİRİLERİNİN YAPTIĞI TEZGÂHLARA BOYUN EĞMEYİZ”

Küpçü konuşmasının devamında “Güzel bir bayram geçirdik. Bu bayram arifesinde belki canımızı sıkan şeyler oldu. Biz milletimizin iradesine yürekten inanıyoruz. Biz demokrasi dışı yöntemlere, birilerinin yaptığı tezgâhlara boyun eğmeyiz” şeklinde konuştu.

ERCOŞKUN: “10 YILDA CUMHURİYET TARİHİNDE YAPILAN HİZMETLERİ ÜÇE KATLADIK”

Milletvekili Ali Ercoşkun ise konuşmasına AK Parti’nin son on buçuk yılda gerçekleştirdiği hizmetlerin Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanları üçe katladığının altını çizerek konuşmasında, “AK Parti kurulalı on iki yılı aşkın bir süre oldu. On buçuk yıllık bir iktidar dönemi yaşıyoruz. On buçuk yıllık bu iktidar dönemi içerisinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde AK Parti iktidarına kadar yapılan işlerin tamamını tamamını üçe katlayacak hizmetleri hep birlikte gerçekleştirdik. Sağlıktan eğitime, duble yollardan toki’sine kadar aklınıza gelebilecek her konuda bir karşılaştırma yaptığımız zaman en az üç katlık bir değişim, dönüşümden bahsediyoruz.  Ülke içinde bunları yaparken dünya çapında da artık Türkiye olarak varlığımızı hissettiriyoruz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dünyanın her köşesinde Türkiye ve Türk milleti artık sözü dinlenen ve itibar gören bir ülke haline geldi. TC. pasaportuna sahip olan vatandaşlarımız dünyanın neresine giderse gitsin bir itibar görüyor artık. Yani biz sadece ülkemiz içerisinde Türkiye’yi bir noktaya getirmeye, refahını, seviyesini yükseltmeye çalışan bir hedeften ziyade; aslında dünyada barışı, huzuru ve refahı ortaya koymaya çalışan bir medeniyetin temsilcileriyiz” şeklinde konuştu.

“İSLAM ÂLEMİNİN LİDERİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ÖNÜ AÇIKTIR”

Ayrıca hiçbir partiye nasip olmayan bir kalabalık ile bayramlaşmayı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Milletvekili Ercoşkun  “Biz bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz işlerden aldığımız güçle, bundan sonra yerine getireceğimiz işlerin heyecanı içerisindeyiz. Yola çıktığımız andan itibaren bir sorumluluk ortaya koyduk. Ve elhamdülillah bu sorumluluğun gereğini yerine getiriyoruz hep birlikte.  Ama bundan sonra daha büyük bir sorumluluğumuz var. Son dönemdeki olayları hep birlikte görüyor, yaşıyoruz. Bunların sebeplerini ve sonuçlarını da hep beraber tahmin ediyoruz. Artık hiç bir şey gizli kalmıyor çok şükür. Dolayısıyla bugüne kadar ki sorumluluğumuz bundan sonra daha da ağır bir şekilde tezahür edecek. Ama bunun tek yolu var; Birlik ve beraberliği, gücü kuvveti hiç yılmadan ortaya koymak. Cenab-ı Hak’ın izniyle bu birlik ve beraberlik olduğu müddetçe Türkiye Cumhuriyeti’nin, İslam âleminin lideri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin önü açıktır” dedi.

SON SÖZ TEŞKİLATIN BAŞI SAYIN’DAYDI

Ercoşkun’un ardından ise son olarak kürsüye teşkilatın başı Ömer Sayın çıktı. Partililere hitap eden AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın konuşmasının büyük bölümünü gezi parkı olaylarına ve İslam coğrafyasındaki yaşanan olaylara ayırdı.

“RAMAZAN AYI’NI KALBİMİZİN DERİNLİKLERİNDEKİ BURUKLUKLA GERİDE BIRAKTIK”

Mısır ve Müslüman âlemindeki akan kana, yapılan zulme sessiz kalmayan İl Başkanı Ömer Sayın konuşmasında “Çok güzel bir Ramazan Ayı geçirdik ve çok güzel bir bayramın içindeyiz.  Ancak bu güzel Ramazanı ve bu güzel bayramları hakikaten İslam coğrafyasındaki her Müslüman gibi bizlerde kalbimizin derinliklerindeki buruklukla geride bıraktık” diye başladığı konuşmasında,  konuşmasının devamında “Müslümanlar bir vücut gibidir diyor Hazreti Peygamberimiz. O Vücudun herhangi bir yerindeki ağrıyı bütün vücut hisseder diyor. Elbette ki, Filistin’deki, Suriye’deki, Mısır’daki, Arakan’daki ve dünyanın birçok yerindeki Müslüman kardeşlerimiz mübarek Ramazan Ayı’nda aç sahur ve iftar yaparken biz buralarda tok olamazdık.  Onlar her gün tepelerine yağan bombaların, her gün kafalarına sıkılan kurşunların altında inlerken biz buralarda rahat yataklarımızda elbette ki yatamazdık” dedi.

 

 “İSLAM COĞRAFYASI KAN GÖLÜ OLDU”

 “İslam coğrafyası kan gölü oldu” diyen İl Başkanı Ömer Sayın, Gezi olayları’nın planlı bir senaryo dâhilinde gerçekleştiğini ifade ederek “İslam coğrafyası yağmur damlaları ile değil, kanla sulanır oldu. İşte böylesi bir Ramazan Ayı’nı geride bıraktık.  Neden böyle oldu? Neden son 3-4 ayda Türkiye’de gezi olayları ile başlayan kargaşa daha sonra Mısır’da devam etti? ve daha kim bilir bundan sonra senaryonun geri kalanında kimler var?” şeklinde konuştu.

“ONLARIN BİR HESABI VARSA, ALLAH’IN DA BİR HESABI VAR!”

İl Başkanı Ömer Sayın, “Bugüne kadar demokrasi havalisi kesilen batı dünyası hiçbir gerekçe yokken Mısır’da yapılan darbeye darbe bile demeye korktu. Ve bütün ezberler bozuldu demokrasi adına ne kadar ezber varsa. Çünkü Ortadoğu’da bütün süper güçlerin bir hesabı, bir planı var. Ama o süper güçlere şu küçük Bolu şehrinden sesleniyorum; Onların bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı olduğunu hatırlatmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“İSLAM DÜNYASI UMUDUNU TÜRKİYE’YE VE TÜRKİYE’NİN LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A BAĞLAMIŞTIR”

Artık İslam dünyasının umudunun Türkiye olduğunu aktaran İl Başkanı Sayın, “Bütün Müslüman coğrafyası bugün umudunu Osmanlı bakiyesi olan, 780 bin kilometrekare alanda, yani Osmanlı’nın 30/1’i kadar olan bir toprak parçasında yeniden Osmanlı’nın sesini şu semalara yükselten Türkiye’den medet beklemektedir. Şunu unutmayın ki; İslam dünyası umudunu Türkiye’ye ve Türkiye’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a bağlamıştır. Şunu da asla unutmayın ki; değerli dava arkadaşlarım Recep Tayyip Erdoğan’ında tek güvendiği sizlersiniz. AK Parti teşkilatları ve AK Parti’nin gönüldaşlarıdır” dedi.

Son olarak konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, yaklaşan yerel seçimler için ise, “Önümüzde bizleri çok zor günler bekliyor. Biz zaman zaman kendi aramızda münakaşalar ederiz, zaman zaman ters düşeriz ama bilin ki farklı fikirlerde rahmet vardır demiş peygamberimiz” diyerek konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı;

“BİZ BİR DAVANIN, KUTLU BİR OCAĞIN İNSANLARIYIZ”

“İşte bizim farklı fikirlerimiz bizim çok geniş ufuk çizgimizdir. Bizim farklı fikirlerimiz, siyasi derinliğimizdir.  Ve bizim farklı fikirlerimiz hizmet anlayışımız ve rahmetimizdir. Bunu böyle bilmenizi isterim. Bizim partimiz sıradan bir parti değildir. Biz bir davanın, kutlu bir ocağın insanlarıyız. İşte böylesi bir kutlu davada hep beraber yürüyen insanlar, gönüldaşlarız. Hiçbir zaman bizi bölmek ve parçalamak isteyen insanlar o kirli ve kötü emellerine ulaşamayacaklardır.“Bayramlaşma, konuşmaların ardından İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Fedakar’ın duası ile son buldu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124