Biz bu dünyayı Çocuklardan devraldık

Biz bu dünyayı Çocuklardan devraldık

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC)’nin düzenlediği hatıra ormanı fidan dikim töreni şölene dönüştü. Fidan dikmenin önemine değinen Vali Özçimen,...

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC)’nin düzenlediği hatıra ormanı fidan dikim töreni şölene dönüştü. Fidan dikmenin önemine değinen Vali Özçimen, KGC Başkanını ve Bolu Orman Bölge Müdürünü kutlayarak yaptıklarının çok değerli bir hizmet olduğunu belirtti.

 

Salıbeyler Mahallesi’nde gerçekleştirilen ağaç dikim törenine, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, İl Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay, Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bolu Defterdarı Yücel Erata, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Köroğlu Gazeteciler Derneği Başkanı Hüseyin Aykan, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, Bolu Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret, Türk Eğitim Sendikası Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yunus Nadir Özçelik, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Elfaz Temiz, AKP İl Başkanı Ömer Sayın, AKP Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, AKP Milletvekili Aday Adayı Uğur Türesin, MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu ve MHP Milletvekili Adayları, Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun ve Milletvekili Adayları, Hak ve Eşitlik Partisi Milletvekili Adayları, gazeteciler, Sakarya ilköğretim ve AİBÜ üniversite öğrencileri katıldı. İl Çevre Orman Müdürlüğünün tahsis ettiği üç hektarlık alana KGC ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla 5 bin 500 çam fidanı dikildi. Fidan dikim törenine katılan herkes, birer fidan dikerek, dünyaya bir fidan daha kazandırmanın mutluğunu dile getirdiler. Fidan dikmenin önemine değinen Vali Özçimen, KGC Başkanını ve Bolu Orman Bölge Müdürünü kutlayarak yaptıklarının çok doğru ve güzel bir şey olduğunu söyledi. Kendinden sonraki kuşaklara bozulmamış bir çevre teslim etmek için böyle bir organizasyon düzenlediğini belirten KGC Başkanı Hüseyin Akyan, “Sanayileşme, kentleşme, hızlı nüfus artışı gibi birçok nedenle çevrenin zarar gördüğünü biliyoruz. Bunların ortadan kaldırılması ve yeşil bir dünyanın korunması bakımından hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizden önceki kuşaklardan devraldığımız dünyayı bizden sonraki kuşaklara bozmadan teslim etme sorumluluğumuz var. Bu bakımdan sorumluluğumuzu yerine getirebilmek için, doğanın bozulmadan sürdürülmesi ve korunması için hepimizin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Bu amaçla da Bolu’da böyle bir çalışma yaptık” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.