Bizans oyunlarından “illallah” dedim##hb_manset.gif

Bizans oyunlarından “illallah” dedim##hb_manset.gif

CHP’nin Bolu’daki ağır toplarından Hakkı Fidan dün parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bolu Olay Gazetesi haber Müdürü Hakan Karacaören’e istifasının perde arkasını anlatan Fidan;...

CHP’nin Bolu’daki ağır toplarından Hakkı Fidan dün parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bolu Olay Gazetesi haber Müdürü Hakan Karacaören’e istifasının perde arkasını anlatan Fidan; “Partide Bizans oyunlarının biri bitiyor biri başlıyor, artık dayanacak gücüm kalmadı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun son iki yılda uyguladığı halkçı politikalarının yansımasını Bolu’da göremiyorum. Daha fazla yıpranmamak adına istifa etmeyi uygun gördüm” dedi.

 

Eski CHP’li Hakkı Fidan dün yerel basın bürolarını ziyaret ederek CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Ziyaretleri kapsamında Bolu Olay Gazetesi Haber Müdürü Hakan Karacaören’i de ziyaret eden Fidan partide yaşadığı ilk sorunun milletvekili aday adaylığı döneminde başladığını söyledi. O dönemde yaşanan süreç sonrasında ön seçimde 3.sırada yer aldığını söyleyen Hakkı Fidan;” Seçmeni ve CHP’nin geleceğini düşünerek istifa etmedim.12 Haziran Genel Seçimleri sonrasında ise istifa etmeyi daha uygun gördüm. Çünkü ikiyüzlü adamlarla siyasetin yapılmayacağını gördüm.” Şeklinde konuştu.

“Siyaset yaptığın insanların düzgün olması gerekir” diyerek sözlerine devam eden Fidan; “Baktım partide çalışmak bana çok fazla bir şey kazandırmayacak sağlık durumum ve işlerimin yoğunluğunu da göz önüne alarak böyle bir karar verdim. CHP il ve ilçe örgütü seçimin bitmesinin ardından halkla ilişkileri de bitirdi. CHP’nin zihniyeti budur. CHP’nin insanlarla kucaklaşması çok zayıf. Bolu il ve İlçe örgütü seçimden seçime halkla diyaloglarını sürdürme yöntemini izliyorlar. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 81 ili yönetecek durumda bir genel başkan değil. Sayın genel başkanım son 2 yıldır halka yakın olmak adına çok önemli adımlar attı ama onun söylediklerini ilçelerde, beldelerde yapacak bir yönetimi ben şu anda Bolu’da görmüyorum.”diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini AK Parti yapıyor

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta  “insanları kucaklayın”,beraber olun” şeklindeki sözlerini çok önemsediğini vurgulayan Hakkı Fidan “Ama bu çalışmaları şu anda AK Parti yapıyor. Seçim öncesinde nasıl kucaklaşmışlarsa aynı şekilde çalışmalarına şu anda da devam ediyorlar. Sanki seçim varmış gibi insanlarla ilişkilerini devam ettiriyor. Hani nerde Cumhuriyet Halk Partisi? 12 Hazirandan sonra nereye gitmişler? Ne yapmışlar hangi ziyaretlerde bulunmuşlar. Gitmişlerse kendilerine yakın insanların düğününe ya da ziyaretlerine gitmişlerdir. O yüzden siyaset devamlılık getiren bir şeydir. Aynı dostlukları aynı şeyleri devam ettirmek lazımdır. Şimdiki CHP ile bu işin olmayacağını gördüm. Kendimi yıpratmayayım dedim. İşlerimin de yoğunluğu nedeniyle partiden istifa ettim. Hiç bir yerde şu anda çalışmayı düşünmüyorum. İleriki günlerin ne getireceği bilinmez. Kafama koyduğum bir şeyi yapma huyumun olduğunu da beni tanıyanlar bilirler.” Şeklinde konuştu.

 

İl ve ilçe yönetiminin acilen değişmesi lazım

12 Haziran Genel seçimleri sonrasında milletvekili olmaya hak kazanan Tanju Özcan’ın

Özellikle seçim çalışmaları döneminde partiyi körükleyen bir isim olduğunun altını çizen Hakkı Fidan; “Partide şu anda bunu yapacak ne ilçe ne de il başkanı var. Yapamazlarda… Zaten onlar şimdi ‘bir milletvekili kazandık, bu bize yeterli’ düşüncesindeler. Böyle devam etme eğilimindeler. O yüzden CHP’de il ve ilçe yönetiminin acilen değişmesi lazım. Eğer değişmezse o partinin başarılı olması mümkün değil. Değişim sonrasında Tanju Özcan kendisine yakın insanlardan il ve ilçe yönetimi hazırlarsa sonuç yine değişmez.” Biçiminde konuştu.

 

“Mehtap hanım kendini belediye başkanı gibi görüyor“

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun adının lanse edildiğini ve mevcut yönetiminde buna onay verdiğini vurgulayan Fidan; “Mehtap hanım kendini il başkanlığı için hazırlıyordu ama ona ‘il başkanlığı ağır bir iş, sen yapamazsın sen önce milletvekili adayı ol daha sonra da belediye başkanlığına seni aday olarak gösterelim’ dendi. O yüzden Mehtap Hanım şu anda kendini belediye başkanı gibi hissediyor. Tanju Özcan şu anda CHP’den milletvekili seçilmiştir. Ama Mehtap hanıma daha önce söz vermişti. Eğer söz verdiyse yapmak zorunda. Seçilemeyeceğini bile bile Mehtap Özcan Mısırlıoğlu milletvekilliğine aday olarak gösterildi. İleride de belediye başkan adayı olsun dendi. Tabi bu ne kadar tutar ya da tutmaz bilemem.” Diye konuştu.

 

“Mehtap Hanım DYP’lidir “

Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun sol gelenekten gelen bir insan olmadığını, eski bir DYP’li olduğunu da sözlerine ilave eden Fidan; “Onun adaylığına bu yüzden partinin sosyal demokrat kanadı ciddi tepki gösterecektir. Belediye başkanlığı zor bir iş. Onun adaylığının tutacağını zannetmiyorum. Şu anda Alaaddin Yılmaz’ın karşısına kim gelirse gelsin tutunma şansı yok. Ancak Boluluların çok sevdiği, kendini kabul ettirmiş birisinin aday gösterilmesi lazım öyle olmadığı sürece Alaaddin bey’in belediye başkanlığı devam eder. O yüzden MHP ve CHP’nin aday belirlerken çok dikkatli olması gerekiyor. Mehtap hanımla bu işin olmayacağı açıktır. Aynı ekiple 5-6 bin oy alabilir.” Şeklinde konuştu.

 

CHP hesabını iyi yapsın

Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye başkanı olacak kişinin halkla ilişkilerinin iyi olmasının gerektiğine de işaret eden Hakkı Fidan; “Bu adayın sevilen bir insan olması lazım, Bolu’ya kendisini kabul ettirmesi lazım, Geçen dönemde DYP ve MHP’lilerin CHP’ye oy verdiği bir ortamda Tanju bey yerel seçimleri 800-900 oyla kaybettiyse bunu iyi düşünmesi lazım. Bu seçimde merkezde yaşanan oy düşüklüğüne rağmen yine 600-700 kadar bir oy farkıyla Tanju Bey milletvekili seçildi. Bence bir milletvekilinin öyle bir oy almaması lazımdı. Daha yüksek bir oy oranıyla milletvekili seçilmesi lazımdı. O yüzden önümüzdeki seçimlerde arkadaşlarımızın CHP’yi Bolu’da daha iyi bir konuma getirmesi gerekiyor. Bizde sade bir vatandaş olarak izleyip durumu göreceğiz.” Dedi.

 

İktidar kimdeyse yetki de ondadır”

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın 12 Haziran öncesinde verdiği sözleri tutmak zorunda olduğunu da sözlerine ekleyen Fidan; “İktidar kimdeyse yetki de ondadır. O yüzden muhalefet partisinin milletvekilinin Bolu’ya bir katkısının olacağını zannetmiyorum. Olursa da bu kendi başarısı olur. Öbür türlü öyle bir başarı sağlayacağına ben ihtimal vermiyorum.” Diye konuştu. CHP’de Bizans oyunlarının hiçbir zaman sona ermeyeceğini de sözlerine ekleyen Fidan; “Parti içinde bu insanlar olduğu müddetçe aynı oyunlar devam eder.” Biçiminde konuştu. Kendisine bugüne kadar destekleyen seçmenlere de teşekkür eden Fidan sözlerini şu şekilde tamamladı ;“İşlerimin yoğunluğu ve sağlık durumum yüzünden siyaseti bırakma ve CHP’den istifa etme kararı aldım. Bütün köy muhtarlarına, Bolulu hemşerilerime teşekkür ediyorum, onları seviyorum, onlarla dost kalmaya devam edeceğiz. İstifa ettiğim için herkesten özür diliyorum. Ben yine herkesin yanındayım. İnsanların beni ileride daha iyi anlayacağını düşünüyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.