“BİZDEN EMİN OLUN DEMEDİLER”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yolları belediye otobüs ve kepçeleri ile kapatılan Bolu Komando Tugay Komutanlığı ve Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nın giriş ve çıkışları alınan OHAL kararı nedeniyle kapalı durmaya devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Şu an hem teyakkuz hali devam ediyor hem de normal hayatı da işler hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“BİZDEN EMİN OLUN DEMEDİLER”

HABER: FARUK ÇİDEM

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, Bolu Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığının bulunduğu bölgede önlemler alınmaya devam ediliyor.

Bolu Belediyesince, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin ardından iş makineleri ile kapatılan D-100 Karayolu, kısmen ulaşıma açıldı. İş makinelerinin kaldırıldığı bölgeye, yaklaşık 2.5 metre boyunda beton borular ve beton yer altı çöp konteynerleri yerleştirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şunları söyledi; Önemli olan ilk gündü. İlk günde en süratli hareket eden yapı biz olduk. Hemen anında bütün iş makinelerini buraya koyduk. Dolayısıyla bu bir tedbirdi. Çünkü Tugay’daki yöneticilerin hepsiyle çok samimi idik. Ama hiçbir tanesi bizi arayıp bizden emin olun demediler. Şuan ki ise tamamen valiliğin kontrolündedir. Biz zaten iş makinelerini çektik ve şu an daha değişik bir malzeme ile orayı kapatmış durumdayız. Çünkü artık hayat devam ediyor. Şu an Valiliğin OHAL yönetimindedir. Biz tamamen yetkiyi onlara bıraktık. Onlar ne derse biz onu yapıyoruz. Şu an normalleştirmeye de çalışıyoruz. Ama demek ki halen tedbirler gerekiyor. Belediye de çalışanların her birinin ilk gece tüm görevlerini bırakarak buraya gelmiş ve ağzımızdan bir şey çıkmadan yerine getirmiş olmalarını görmek, ekibimin bu kadar hareketli olabileceğini görmek bizi sevindirmiştir. Allah’a binlerce kez şükür ki çok önemli bir badireyi vatandaşlarımızın, bilhassa Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın dirayetleri sayesinde atlattık.”

 

YENİ BİR SAYFA AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

İnşallah yeni bir sayfa olarak tertemiz bir ülkeyi konumlandıracak çalışmalar şu anda devam ediyor. Allah hata yaptırmasın. Artık sağlıklı bir yapıyı kurabilirsek ülkemizin önü açılacaktır. Bizim ülkemizin önünün açılması sadece Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımızın açısından önemli değil. İnanın Türkiye’nin durumu hem Ortadoğu hem İslam Dünyası hem Türk Dünyası hem ezilmiş ülkeler açısından çok önem arz ettiği için bu konuda bizim çok dinamik, sağlıklı, kuvvetli olmak durumundayız. İnşallah böyle bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Şu an artık siyaseti bir kenara bırakarak, herkesin bir araya geldiği, kucaklaştığı bir yapı oluştu. İnşallah bu yapıyı böyle sürdürürüz. Çünkü Allah tek düzen değil, farklılığı seviyor. Biz farklılıklarla bu ülkeye sahip olduğumuzun bilincine varmamız lazım. İnşallah yapılanmayı da ona göre yaparız.

 

DÜNYA’DA BÖYLE BİR VATANDAŞ YOK

 

Dünya’da demokrasiye sahip çıkan, seçilmişine sahip çıkan, dayatmalara karşı çıkan bizim insanımız gibi insan yok. Bolu için bu çok önemli değil. Çünkü Bolu bunu zamanında Köroğlu ile ispatlamıştı. Ama Türkiye’nin tamamında böyle bir hareketlilik olması ise bizim tek güvencemiz. Zaten Cumhurbaşkanımız da diyor ki, Benim tek güvendiğim yer var oda vatandaş ve millettir. Millet el ele verebilir ve hata yapmadan yeni yapılanmamızı sağlıklı kurabilirsek, artık bir daha geri dönüşü olmayacak bir medeniyete doğru gideriz.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

beledi̇ye başkani bu kadar güzel yol kapatiyorduda 6 yil fetö nün hıghwayi̇ni̇n yoluna neden göz yumdu?

Ayhan
Ayhan - 5 yıl Önce

hala geçmişi hataları işbirliğini kapatmaya çabalıyor:bizde senden emin değiliz başkan .fetö le en çok sen i̇çli̇ dişliydin.darbe gecesi̇ bi̇le boluda eği̇ldi̇n.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124