“Bize güvenenleri mahcup etmedik”

AK Parti Mengen ve Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı hafta sonu coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mengen’de konuşan İl Başkanı Ömer Sayın “AK Parti’de ben yok, biz varız” diyerek...

“Bize güvenenleri mahcup etmedik”

AK Parti Mengen ve Gerede İlçe Danışma Meclisi Toplantısı hafta sonu coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mengen’de konuşan İl Başkanı Ömer Sayın “AK Parti’de ben yok, biz varız” diyerek teşkilatlara birlik ve beraberlik mesajı verdi.

AK Parti Bolu teşkilatı İlçe Danışma Meclisi toplantıları ile teşkilat içi toplantılarına devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirilen toplantılara AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Ali Ercoşkun, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanlarının yanı sıra İlçe ve Belde Başkanları ve Belediye Başkanları ve çok sayıda ilçe teşkilatından partili katıldı. Milletvekili Fehmi Küpçü ise, Meclis tarafından Ankara dışı bir görevlendirme sebebiyle toplantılara katılamadı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programlarda ilk olarak İlçe ve Belde Başkanları ilçelerde yapılan teşkilat çalışmaları ve faaliyet raporlarını sinevizyon eşliğinde katılımcılara paylaştılar. Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi üyelerinin de çalışmaları hakkında bilgiler verdiği toplantıda konuşma yapan Milletvekili Ali Ercoşkun meclisteki çalışmalar ve diğer faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Bolu’daki birçok köyü ziyaret ettiklerini belirten Ercoşkun, “Oturduğumuz yerden bir meseleyi dinlemekle, yerinde milletimizle hemhal olmak arasında gerçekten çok fark var. Bu düşünce ile de ciddi kazanımlar elde ettik” diyerek geride kalan bütün köyleri de Ankara’daki mesailerinin dışında Milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte tek tek dolaşıp oralarda da yaşayan vatandaşlara ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

“Bolu için yoğun çaba sarf ediyoruz”

Belirli imkânlar çerçevesinde Bolu’ya hizmet etmeye devam ettiklerini ifade eden Milletvekili Ercoşkun “Yaptığımız işler var, yapamadığımız işler var. Ama Milletvekili arkadaşımız Fehmi Küpçü ile beraber, teşkilatımızla beraber, İl Genel Meclisimiz ile beraber Bolu için gayret ediyor, yoğun çaba sarf ediyoruz”  diyerek, yatırımların kısıtlı olmasına rağmen çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade etti. “Mengen Belediyesi bütçesinin senelik 2.2 Milyon TL olduğu bir dönemde, sadece Mengen’de yol ve kaldırım için harcanan paranın 3.5 Milyon TL’dir” diyen Milletvekili Ali Ercoşkun çalışmaların özverili bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtti.

 

“Siyaset insana hizmet sanatıdır”

Milletvekili Ali Ercoşkun’un ardından söz alan İl Başkanı Ömer Sayın ise birlik ve beraberlik vurgusu yaparak teşkilat çalışmalarının önemine değindi. “Siyaset insana hizmet sanatıdır” diyen İl Başkanı Ömer Sayın, İlçe Teşkilatlarına, Belediye Başkanlarına ve İl Genel Meclisi üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. İl Başkanı Ömer Sayın’ın birlik beraberlik yüklü konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ““10 yıldan beri siyaseti bu çatı altında devam ettiriyoruz, ancak şu bilinmelidir ki; AK Parti on yıldan beri siyaset yapanların buluştuğu bir parti değildir. Bu partinin mazisi bin yıl geriye dayanan bir mazidir. Arkadaşlarımız hizmetlerini anlattılar. Peki, bu hizmetleri yapacak gücü, kaynağı nerden buluyoruz onu aslında iyi sorgulamamız lazım. Bizler; çatısı altında bulunduğumuz bu partinin ve aynı yolda arkasında yürüyen insanlar olarak sahip olduğumuz liderin kıymetini iyi bilmemiz gerekir. “

 

“Teşkilatlarımız bizler açısından çok önemli”

Sayın konuşmasına şu şekilde devam etti; “Biz, ne yaptıysak AK Parti’nin gücü sayesinde yaptık, AK Parti’ye aziz milletimizin verdiği destek ile yaptık. Maksat burada oturup oturup, anlatıp anlatıp gitmek değil. Teşkilatlarımız bizler açısından çok önemli. Bugün milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımız varsa onlar bu teşkilatın sayesinde varlar. Bu teşkilat olmazsa onlarda olmaz. Bu vesileye birlik ve beraberliğimizi ne olursa olsun muhafaza etmek zorundayız.”

 

“AK Parti’de ben yok biz varız”

 

Ak Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın sözlerini şu şekilde tamamladı; “Siyasette ‘ben’ yoktur. Eğer bu partide ‘ben’ demesi gereken birisi var ise, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama ben Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımızın hiçbir zaman ‘ben’ dediğini duymadım, sizlerde duymamışsınızdır. Onun için ben kelimesi yasaklanmış bir kelimedir siyasette. Ben dediğimiz an, o yerde ayrışmanın, guruplaşmanın başladığının göstergesidir.  AK Parti’de ben yok, biz varız. İnşallah bu dirliğimiz, birliğimiz ve beraberliğimiz hep devam eder.” Toplantılar, konuşmaların ardından teşkilatta emekleri geçen kişilere plaket takdimi ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124