BOBES eski tesisleri için yapılan tüp geçit kelebek konmuş misali ortada kaldı

BOBES eski tesisleri için yapılan tüp geçit kelebek konmuş misali ortada kaldı

Dönemin Bolu Belediye Başbakanı Alaaddin Yılmaz’ın, BOBES’e tesislerine çıkmak için yaptırılan tüp geçit ortada kaldı. Belediyenin ön kısmında bulunan Bolu’nun ilk katlı oto parkı geçtiğimiz yıl yıkılmış yerine belediye sosyal tesisi yapılmıştı.

Bina yıkıldı ama geçit kaldı

Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, yıktırılan eski katlı oto parkın üst kısmında bulunan tesislere çıkmak için yaptırılan ilginç tüp geçit unutuldu. Bina yıkıldı hatta yerine yenisi yapıldı ama binaya sonradan ek olarak kondurulan enteresan eklentinin yıkılması unutuldu.

anyconv-com-bunu-neden-kaldigin-bilen-varsa-beri-gelsin-1.jpg

Geçidin neden yıkılmadığı merak konusu

Yıkılmayarak unutulan ve hilkat garibesi gibi cadde ortasında kalan demir yığını eklenti çirkin görüntüsü ve ne olduğu anlaşılmaz durumu ile tepki çekmeye devam ediyor. Binayı yıkan müteahhitin bu eklentiyi neden bıraktığı ise merak konusu oldu.

anyconv-com-bunu-neden-kaldigin-bilen-varsa-beri-gelsin-6.jpg

Bolu Belediyespor(BOBES) Tesislerine Çıkmak İçin Yapılmıştı

Yıkılan katlı otoparkın üst kısmında bulunan Bolu Belediyespor (BOBES) tesislerine çıkmak için dönemin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, talimatı doğrultusunda Bolu Belediyesi karşısında bulunan dar aralıktan tüp geçit yaptırılmış ve hizmete sunulmuştu.

anyconv-com-bunu-neden-kaldigin-bilen-varsa-beri-gelsin-10.jpg

Özcan’ın hizmet vaatleri arasındaydı

Ne var ki şu anki Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, hizmet vaatleri arasında yer alan eski katlı otopark binasının yıkım kararının ardından, ekonomik ömrünü tamamlayan bina yerle bir edilmişti. Bina yıkıldığı halde neden bu binaya eklenen ilginç demir geçiş yıkılmadı anlaşılamamıştı.

anyconv-com-bunu-neden-kaldigin-bilen-varsa-beri-gelsin-5.jpg

Hem Tehlike Arz Ediyor Hem de Bolu’ya Yakışmadı

Eski BOBES binası için yapılan tüp geçit ise ortada kaldı. Atıl durumda bulunan tüp geçit büyük bir tehlike arz ederken, çirkin görüntüsüyle de Bolu’ya hiç mi hiç yakışmadı. İddiaya göre bazı akşamcıların geceleri bu alanı kullandıkları belirtildi. Tüp geçidin yıkılan alana açılan bölümünde yaklaşık 5 metre yüksekliğin olması tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

anyconv-com-bunu-neden-kaldigin-bilen-varsa-beri-gelsin-8.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.