Bölge müdürlüğü personel alacak

Bölge müdürlüğü personel alacak

Resmi Gazete’den yapılan bilgilendirmeye göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesine engelli ve eski hükümlü statüsünde alım yapacak. 54 farklı şehirde yapılacak alımlar için kontenjanlar belli oldu.

141 engelli ve 83 eski hükümlü/TMY alımı gerçekleştirilecek. Başvuru işlemleri 6-12 Aralık 2022 tarihlerinde yapılacak. Orman Genel Müdürlüğü, personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden belirtilen tarihlerde alınacak. Başvuru süreci önümüzdeki hafta başlayacak. Orman Genel Müdürlüğü işçi alımında adayların şartları taşıması gerekiyor. İşte Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları;

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak. Başvuru süresinin son tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış olmak. Başvuru yapacak adayların, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak. İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen İl’de ikamet ediyor olmak, Adayların engellilik durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adaylar ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan adaylardan arşiv araştırması sonucu genel şartlar 3 üncü maddesinde yer alan suç unsurlarını taşıdıkları anlaşılanların başvuruları, alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.