Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına Büyük Katılım!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına Büyük Katılım!

Üniversitemize, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), yatay geçiş ve Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) yerleşme türlerinden toplam 7,531 yeni öğrenci kayıt yaptırdı. Bu büyük katılım, üniversitemizin akademik çeşitliliği ve başarılarını daha da yükseltecek.

Geniş Akademik Yelpaze: Fakülteler ve Yüksekokullar
baibuye-7-bin-531-ogrenci-kayit-yaptirdi-1.jpg

Üniversitemiz, 16 fakülte ve 1 yüksekokul ile öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunuyor. Bu birimlerde toplam 23,769 öğrenci eğitimlerini sürdürüyor. Ayrıca, meslek yüksekokullarında eğitim gören 8,714 öğrenci ile pratik becerilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Lisansüstü Eğitimde Zenginlik: Doktora ve Yüksek Lisans Programları
baibuye-7-bin-531-ogrenci-kayit-yaptirdi-2.jpg

Üniversitemizin Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 566 doktora öğrencisi, 148 tezsiz yüksek lisans öğrencisi ve 2,072 tezli yüksek lisans öğrencisi ile akademik yükseköğretimde önemli bir rol oynuyor. Enstitü, 65 farklı anabilim dalında ve 159 yüksek lisans ve doktora programında lisansüstü eğitim sunuyor.

2 Ekim'de Başlayacak Heyecanlı Yeni Dönem

2023-2024 eğitim-öğretim yılı, 2 Ekim'de başlayacak. Öğrenciler, akademik yolculuklarına dolu dolu bir yıl ile başlama fırsatı bulacaklar. Üniversitemiz, öğrencilere bilgiye dayalı, öğrenmeye teşvik eden bir ortam sunarak mezuniyet sonrası başarılarına hazırlanmalarına destek olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.