Bolu Armelit Cezayir Yolcusu…

Bolu Armelit Cezayir Yolcusu…

Kurulduğu günden bu yana geçen 3 yıl boyunca başarılı çalışmalara ve organizasyonlara imza atan Bolu Armelit Halk Dansları 11-19 Temmuz 2011 tarihleri arasında Cezayir'de Tlemcen İslam Kültür Başkenti etkinlikleri...

Kurulduğu günden bu yana geçen 3 yıl boyunca başarılı çalışmalara ve organizasyonlara imza atan Bolu Armelit Halk Dansları 11-19 Temmuz 2011 tarihleri arasında Cezayir'de Tlemcen İslam Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ve yaklaşık 30' a yakın ülkenin katılacağı "Uluslararası Halk Dansları Festivali"'nde Bolu’yu ve Türkiye’yi temsil edecek. Önceki yıllarda da hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok defa başarılı temsiller icra eden Bolu Armelit Halk Dansları, Bolunun gururu olmaya devam ediyor.    

Bolu Armelit Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü 11-19 Temmuz 2011 tarihleri arasında CEZAYİR'de Tlemcen İslam Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan "Uluslararası Halk Dansları Festivali"'nde Bolu’yu temsil edecek. Geleneksel Türk Halk Kültürünün ilimizde ve ülkemizde genç nesillere ulaşabilmesinde bugüne kadar büyük emeği geçen Bolu Armelit Halk Dansları Kulüp Başkanı Orhan Aytar "Dostluk, Kardeşlik ve arkadaşlık temelleri üzerine kurduğumuz Halk Dansları topluluğumuz aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla büyümeye devam etmektedir. Kültürümüzü yeni nesillere ne kadar doğru aktarabilirsek, geleceğimizde o kadar sağlam temeller üzerinde olur. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapacağımız çalışmalarla kültürümüzü bizden sonraki nesillere de sağlıklı bir şekilde ulaştırabilmek, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtabilmek için için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Bolulu olmamasına rağmen, her mecrada Bolu’ya ve kültürüne sahip çıkan, bundan önceki çalışmalarında da başarılara imza atan, Bolu Armelit Halk Dansları Eğitmeni ve Koordinatörü olan, Samet Meriçli “3 yıl boyunca yaptığımız çalışmalarla hem yurt içinde hem de yurt dışında Bolu Armelit Halk Dansları olarak iyi bir yer edindik. Artık bu tür organizasyonlarda öncelikli olarak tercih edilen bir topluluk olduk. İlk kurulduğumuz yıllarda biz davet bekliyorduk, fakat artık davetler arasından kendimiz tercih yapar olduk. Bunun için mutlu ve gururluyuz. Bu durumun bize verdiği şevk ve mutlulukla çalışmalarımızı daha da ileriye götürerek ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam etmek istiyoruz” dedi.Ayrıca topluluk üyeleri bu festivale katılmalarında destek veren Bolu’daki tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.